!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Monika Immrová - výstava v Colloredo-Mansfeldském paláci - odloženo
Monika Immrová - výstava v Colloredo-Mansfeldském paláci - odloženo
">
4.11.
28.2.
+ Přidat foto
Výstavy

Monika Immrová - výstava v Colloredo-Mansfeldském paláci - odloženo

Kdy 4. listopad 2020 – 28. únor 2021
Monika Immrová je absolventkou ateliéru J. Zeithammla. Je jednou z nevýraznějších sochařských osobností své generace a jako rodačka z Loun dostala do vínku silnou afinitu k abstraktnímu tvaru.
Jako člověk blízký přírodě se však na druhou stranu neubrání ani průnikům geometrie s organickým tvarem. Tato bipolární identita jejích betonových objektů a reliéfů nese v sobě něco z estetiky vybavení meziplanetárních plavidel a historických industrií zároveň. Beton povýšila na sochařský materiál par excelence. Pracuje s ním stejně často jako s dalším netradičním materiálem – kartonem. Tyto svého druhu čistě technické komodity jsou jí oporou při hledání oproštěného a striktně formulovaného prostorového konceptu. Její doménou byla a je socha, ale v posledních letech intenzivně pracuje také v grafice a získala za ni ocenění Grafika roku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 11. 2020