Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Modrá muzejní noc v Kostelci nad Orlicí
Společenské akce

Modrá muzejní noc v Kostelci nad Orlicí

Přednáška Ruský venkov – RNDr. Naďa Gutzerová, od 19.00 hod. Komentovaná prohlídka expozice selské domácnosti s praktickými ukázkami využití nářadí a nástrojů – PHDr. Radim Urbánek, etnograf, od 21.00 hod. Bude i táborák!

Ruský venkov Naďa Gutzerová, botanička a znalkyně ruských poměrů, Rusko navštívila nesčetněkrát pracovně i jako turistka a situace lidí na ruském venkově je jí důvěrně známá.

Přednášku budou doprovázet nádherné fotografie lidí i přírody. Naďa Gutzerová svoje povídání obohatí ukázkami předmětů denní potřeby. Oblíbené jsou válenky, které lidé v Rusku na venkově běžně nosí.

Posluchači se nemusí bát, že by nezažili pití čaje na ruský způsob a dozví se také, jaké druhy boršče se v Rusku vaří a jak. Prohlídka expozice Malého muzea místa s etnografem Radimem Urbánkem.

Zajímavé vyprávění o předmětech denní potřeby, nářadí a nástrojích, zemědělských strojích. Modrou muzejní noc zakončí táborák. Občerstvení v Modré kavárně po celou dobu akce.

Provozovatel

INEX - SDA Kostelecké Horky

Kostelecké Horky 25
517 41 Kostelec nad Orlicí
Tel.:
+420 739 035 460
Email:
inexkhorky@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.inexsda.koste...
GPS:
50,052186 16,207044
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 25 Kč

Rodinné vstupné: 100 Kč

Poznámka:

Vstupné na jednotlivé přednášky 30, 15, 50

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoce s Františkem Kinským a Matyášem Novákem

Setkání s Františkem Kinským a Matyášem Novákem navazuje na komponované pořady, které byly v době lockdownu s oběma protagonisty vysílány ze Zrcadlového sálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Vánoce v Novém zámku

Nový zámek Kinských připravuje v předvánočním čase pro návštěvníky jeden krásný (předvánoční) dárek. Celá zámecká expozice se oblékne do vánoční výzdoby a návštěvníci si ji díky vstřícnosti majitele zámku, pana Františka Kinského, mohou projít sami, bez průvodce.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Brzy přijde Mikuláš

Loutkové divadlo Srdíčko připravuje pohádku s mikulášskou nadílkou, kterou budeme hrát v neděli 4. prosince 2022.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Brzy přijde Mikuláš

Loutkové divadlo Srdíčko připravuje pohádku s mikulášskou nadílkou, kterou budeme hrát v neděli 4. prosince 2022.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Dům z modrého kamene v Kosteleckých Horkách

Tradiční poloroubený dům s celoroubenou sýpkou, Dům z modrého kamene (dříve Sládkův statek) ve staré části obce Kostelecké Horky, je po letech chátrání rekonstruován prací dobrovolníků z ČR i zemí celého světa v rámci víkendových akcí a zejména krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Poutní místo Homole

Víte, kde jsou schody, které vedou do nebe? Leží blízko hradu Potštejna, nedaleko Kostelce nad Orlicí. Ve skutečnosti nevedou až do nebe, ale k poutnímu kostelu Panny Marie Bolestné na vrch Homole, dominantu zdejšího kraje.
Borovnice, Královéhradecký kraj

Svídnická borovice

Svídnická borovice nebo také Borovice u Svídnice stojí při výjezdu z obce směrem na Choceň. Jedná se o obrovský strom borovice lesní. Ke stromu se váže řada zajímavých pověstí – o rytíři křižáckých válek anebo o konci světa. Stromu je asi 200 let.
Svídnice, Královéhradecký kraj

Hradiště Darebnice nedaleko Chocně

Prehistoriské hradiště se nachází nad osadou Darebnice 4 km od centra Chocně. Je situováno na ostrohu, který k severu a východu příkře spadá. Bývalé opevněné sídliště lužického lidu popelnicových polí bývalo v době hradištní osídlené Slovany.
Choceň, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Nectar Lucis – Mikrovinařství Rájec z Podorlicka

Paní Lucie Šimonová založila vinohrad v oblasti pro vinařství velmi netypické – na Podorlicku. Svým hroznům se však věnuje s velkou láskou a víno vyrábí amforách zvaných kvevri, zakopaných až po hrdlo v zemi.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Jen dva kilometry od Kostelce nad Orlicí, panství nejvýznamnějšího aristokratického rodu Kinských, v malebném podhůří Orlických hor, v údolí divoké Orlice, se nachází rodinný hostinec U Hubálků.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce Choceň se nachází blízko centra v klidné části u náhonu Tiché Orlice, kde nabízí vnitřní i venkovní posezení s výhledem na Tichou Orlici.
Choceň, Pardubický kraj

Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Rodinný penzion Podhorní mlýn, to je krásné ubytování v Kostelci nad Orlicí v klidové zóně lesoparku Lipová stráň. Chcete vypnout od práce, ruchu města a všech všedních starostí? Pak je penzion Podhorní mlýn to správné místo.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj