Úvod > Kalendář akcí > MockUp – Festival mockumentárních filmů
MockUp – Festival mockumentárních filmů
"> MockUp – Festival mockumentárních filmů
22.8.
23.8.
+ Přidat foto

MockUp – Festival mockumentárních filmů

Kdy 22. srpen 2020 15:00 - 23. srpen 2020 1:00 Festivaly
Přijďte si užít v Evropě naprosto jedinečný festival mockumentárních filmů. Těšit se můžete na projekci krátkého mockumentu Ropáci a debatu s jeho režisérem Janem Svěrákem, na projekci celovečerního mockumentu Co děláme v temnotách, na divadlo, stand up a koncert.
Přijďte ochutnat MockUp – připravovaný festival mockumentárních filmů, který proběhne v září 2021 v Čáslavi.

Speciální letní akce přináší již v tomto roce ochutnávku z festivalového programu. Těšit se můžete na projekci krátkého mockumentu Ropáci a debatu s jeho režisérem Janem Svěrákem a na projekci celovečerního mockumentu Co děláme v temnotách. Kromě filmových projekcí uvidíte i satirické divadelní představení a stand-up comedy.

Možná si říkáte, že nic jako mockument neznáte, určitě to tak není, jen nevíte, že se tomuto žánru říká právě mockument. Je to žánr, který balancuje na pomezí a úmyslně stírá hranice mezi fikcí a dokumentem.

Na místě se také můžete těšit na venkovní bar a grilování. Platba bude možná pouze bezhotovostně.

Divadelní představení: Reforma
divadelní soubor Teatritis
Pohár přetekl a české studentstvo se rozhodne hromadně emigrovat za lepším… Kdo zachrání české školství? Premiérové uvedení autorské komedie plné jazykového humoru, absurdních situací i nečekaných řešení problému. Při přípravě reformy se střetává nové se starým, probublává nekompetentnost na všech úrovních a jazyk mnohdy pozbývá smyslu. Reformovat je zkrátka třeba za každou cenu, a to do nejvyšší možné míry.

Ropáci
režie: Jan Svěrák, Československo, 1988, 20 min
Hraný mystifikační dokument Ropáci natočil Jan Svěrák jako absolventský snímek na katedře dokumentárního filmu FAMU. Sugestivní vyprávění pojednává o fiktivní vědecké výpravě za neznámým živočichem, ropákem, jehož existence odporuje veškerým zásadám normálního života ve zdravé přírodě. Za krátký sci-fi snímek získal Jan Svěrák v roce 1988 ocenění Student Academy Award (studentský Oscar), Zlatý drak + Cena OIRT Krakov 1988, Cena za nejlepší režii – Parma 1989, Hlavní cena festivalu Odense 1991.

Co děláme v temnotách
režie: Jemaine Clement, Taika Waititi
Nový Zéland / USA, 2014, 86 min
Natáčení některých filmů bývá poněkud dobrodružnější. Pokud se třeba rozhodnete vytvořit dokument o upírech, je dobré mít jejich slib, že vás nevysají, a pro jistotu není od věci nesundávat z krku krucifix. Viago, Deacon a Vladislav spolu nenápadně žijí ve starém domě, ve sklepě pak vegetuje ještě Petyr, na němž se věk už, pravda, poněkud podepsal. Některým z nich táhne na čtyři sta let, přesto ale mají móresy puberťáků i jejich náladovost. A taky je trápí, že je nechtějí pouštět do tanečních klubů. Možná ale pomůže nový kamarád Stu – člověk, jemuž se rozhodnou ponechat krev v žilách. Dějinami upírského mýtu poučený i bezuzdnou fantazií poháněný snímek vtipně uzpůsobuje po staletí neměnné zákonitosti upírského života pro současnou dobu a baví stejně tak situačním humorem jako pomrkáváním na spřízněné duše. Pití krve může být někdy celkem špinavá kratochvíle, za všechna ta staletí ale neztratilo nic na své atraktivnosti. (KVIFF)

Akce se koná za finanční podpory města Čáslav
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Grand v Čáslavi

Hotel Grand v Čáslavi

Čáslav, Střední Čechy
K&K American bistro

K&K American bistro

Čáslav, Střední Čechy
Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Střední Čechy