První setkávání probíhalo již v chovatelském zázemí, týden se Jerry a Regica mohli vídat a očichávat přes mřížovaná dvířka dělící jejich vnitřní ubikace. Ta nyní chovatelé vysunuli, a tak spolu pandy mohou sdílet nejen venkovní expozici, ale i vnitřní prostory. Tento návštěvnicky velmi atraktivní druh obývá hned první výběh u hlavního vchodu do
Zoo Praha..
„Bedlivý pozorovatel rozliší od sebe obě šelmy nejen díky samcově drobnějšímu vzezření, ale prozradí jej také jeho světlejší, méně znatelné pruhy na ocasu a výrazné bílé štětky chlupů na vnější spodní straně uší,“ radí návštěvníkům Zběhlíková s tím, že nejlepší doba pro pozorování pand je v chladnějších, klidně i deštivých dnech, a to především v ranních a poté zase odpoledních hodinách.
V oblastech přirozeného výskytu pand červených, ve vysokohorských oblastech Číny, Indie, Bhútánu a Barmy, je ohrožuje především lov a úbytek přirozeného prostředí. Jejich kožešina v čínském Yunanu symbolizuje šťastná manželství a šijí se z ní novomanželské čapky. Proto byl tento druh již na počátku 90. let minulého století zařazen na Červený seznam ohrožených druhů IUCN, kde se nyní nachází v kategorii ohrožených.
„Samec Jerry, narozený původně v bretaňském zooparku Bourbansais, byl vybrán koordinátorem Evropského chovného programu (EEP) jako vhodný partner pro naši samici Regicu a je tedy možné, že se v budoucnu opět dočkáme mláďat tohoto ohroženého druhu,“ nastiňuje plány chovu pand červených v Zoo Praha kurátor savců Pavel Brandl.