!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Mittel Cinema Fest - festival italského filmu online
Mittel Cinema Fest - festival italského filmu online
">
26.11.
3.12.
+ Přidat foto
Festivaly

Mittel Cinema Fest - festival italského filmu online

Kdy 26. listopad 2020 – 3. prosinec 2020
Výběr z italské kinematografie můžete vidět tentokrát pouze online, a to od 26. listopadu do 3. prosince.
Letošní přehlídka nabízí výběr z děl slavných režisérů i začínajících autorů, a to komedií, dramat a dokumentárních snímků, a představuje tak reprezentativní vzorek nejnovější italské filmové tvorby. Většina z vybraných filmů byla promítána v rámci prestižních festivalů jako Berlinale, Mezinárodní filmový festival v Benátkách a festival Festa del Cinema v Římě, na kterých získaly významná národní a mezinárodní ocenění.

Program, který zahrnuje 11 titulů, bude zahájen filmem Daniela Luchettiho Lacci (Tkaničky) a bude pokračovat dalšími snímky, uvedenými v České republice v premiéře: La dea fortuna (Bohyně štěstěna) Ferzana Ozpeteka (Donatellův David 2020 pro nejlepší herečku Jasmine Trinca a za nejlepší původní píseň), Le sorelle Macaluso (Sestry Macalusovy) Emmy Dante (cena Francesca Pasinettiho: nejlepší film, nejlepší ženský herecký výkon, cena Lizzani), I predatori (Predátoři) Pietra Castellitta (cena za nejlepší scénář na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách 2020, sekce Horizonty), Cosa sarà (Co bude dál) Francesca Bruniho, Volevo nascondermi (Chtěl jsem se ukrýt) Giorgia Dirittiho (Stříbrný medvěd 2020 pro Elia Germana za nejlepší mužský herecký výkon), Padrenostro Claudia Noceho (Volpiho pohár pro Pierfrancesca Favina za nejlepší mužský herecký výkon), Life As a B Movie: Piero Vivarelli Fabrizia Laurentiho, Figli (Děti) Giuseppa Bonita. Kromě toho bude promítnut dokumentární snímek Maledetto Modigliani (Vizionář Modigliani) Valerie Parisi, který je již v české distribuci, a snímek Favolacce, jehož autory jsou Damiano a Fabio D´Innocenzo (Stříbrný medvěd na Berlinale 2020 za nejlepší scénář) a který byl pod názvem Zlovolné historky z předměstí již uveden na programu letošního MFF v Karlových Varech. 
 
Letošní ročník MittelCinemaFestu bude „speciální “ nejen počtem a prestiží vybraných filmů, ale také tím, že bude celý probíhat digitálně. I když si tedy letos budeme muset odřeknout empatický rozměr projekcí v kinosálech a okamžiky jejich hlubšího rozboru a vzájemné debaty, které nabízí setkání s filmaři, tak sledování online a bezplatnost filmových představení umožní rozšířit diváckou obec a propagovat italskou filmovou tvorbu na celém území České republiky. 
 
Budeme se tedy na vás těšit ve „virtuálním sále“, abychom spolu s Vámi mohli sdílet silné emoce, které italské autorské filmy odjakživa budí v divácích po celém světě.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 11. 2020