Úvod > Kalendář akcí > Světový pohár horských kol 2019 - Nové Město na Moravě
Světový pohár horských kol 2019 - Nové Město na Moravě
"> "> "> "> "> sb10065850a-001.jpg "> 101409556.jpg
24.5.
26.5.
+ Přidat foto

Světový pohár horských kol 2019 - Nové Město na Moravě

Kdy 24. květen 2019 - 26. květen 2019 Sportovní akce
Cyklistická událost sezóny je tu. V Novém Městě na Moravě se jede závod Světového poháru horských kol, a to ve dnech 24. - 26. května.
Bikeři stojí před startem svého nejprestižnějšího seriálu, tento víkend zahájí svou pouť Světový pohár horských kol v německém Albstadtu a už týden na to přivítá nejlepší bikery světa Nové Město na Moravě. Za osmadvacátým ročníkem SP MTB pak učiní tečku lyžařské středisko Snow Shoe v Západní Virgii v USA v polovině září.
 
Domácí fanoušci horských kol, kteří se chystají do Nového Města se opět mohou těšit na výjimečný podnik, připravena je spousta novinek, od tratí, přes čipovou technologii plateb až po rychlejší a kvalitnější stravování.
 
A diváci jistě budou mít dostatek motivace pořádně fanouškovský kotel opepřit a zahustit, vždyť uvidí světová esa jako Mathieu van der Poela, Nino Schurtera, Gerharda Kerschbaumera, Jolandu Neff, Anniku Langvad či Kate Courtney. A pochopitelně i Čechy, pro které je Nové Město mnohdy vrchol sezony.
 
Jednou z největších domácích nadějí bude bronzový medailista z mistrovství světa 2015 Ondřej Cink. Vloni v Novém Městě nadchl stíhací jízdou ze zadních pozic kvůli ročnímu intermezzu na silnici. Letos má daleko vyšší ambice než loňské 18. místo. 
 
Nejlepší Češkou byla loni v Novém Městě Karla Štěpánová, jen místo před Jitkou Čábelickou - úřadující mistryní ČR. Obě se na domácí podnik chystaji.
 
Českých závodníků by se mohlo v Novém Městě představit téměř třicet, na úvodní závod Světového poháru do Německa jich cestuje sedmnáct.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 5. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Nové Město na Moravě, Vysočina
Hotel Artis Nové Město na Moravě

Hotel Artis Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě, Vysočina