!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Místa paměti: od budování expozic po edukaci v muzeích – památnících
Místa paměti: od budování expozic po edukaci v muzeích – památnících
">
10.11.
11.11.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Místa paměti: od budování expozic po edukaci v muzeích – památnících

  • 10. listopad 2021 – 11. listopad 2021
Místa paměti: od budování expozic po edukaci v muzeích – památnících je mezinárodní konference pořádaná Muzeem romské kultury 10. – 11. listopadu v Brně. Cílem je získat příklady dobré praxe či potřebné know-how z tuzemska i zahraničí.
Místa paměti: od budování expozic po edukaci v muzeích – památnících je mezinárodní konference pořádaná Muzeem romské kultury s cílem získat příklady dobré praxe či potřebné know-how z tuzemska i zahraničí nejen k dokončení expozic, ale i k provozu muzeí-památníků. Tematicky bude konference zaměřená na animaci autentických míst paměti, případně prezentaci dějin 20. století a prezentaci vyrovnávání se s totalitními režimy.

Muzeum romské kultury převzalo v roce 2018 do správy dva památníky holocaustu Romů a Sintů – v Hodoníně u Kunštátu a Letech u Písku. Muzeum v letošním roce dokončilo instalaci expozice v Hodoníně u Kunštátu a plánuje v roce 2023 otevřít pro veřejnost nový památník s expozicí v Letech u Písku. Obě místa paměti chce muzeum v budoucnu optimálně provozovat včetně kvalitní nabídky edukačních programů.

Konference je součástí oslav 30. výročí od založení Muzea romské kultury. Konána bude od středy 10. listopadu, a to ve vile Stiassni, do čtvrtka 11. listopadu v Hodoníně u Kunštátu. Památníku holokaustu Romů a Sintů a v brněnském Muzeu romské kultury.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Brno, Jižní Morava
Qb coffee roasters

Qb coffee roasters

Brno-Jundrov, Jižní Morava