Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Miniaturní světy Eriky Holubové
Mininaturní svety Eriky Holubové
Výstavy

Miniaturní světy Eriky Holubové

Miniatury vystavuje paní Erika Holubová poprvé. Paní Holubová sbírala panenky, pro které si sama vyráběla různé pokojíčky a scenérie. Tak se dostala k výrobě miniatur. Na výstavě můžete obdivovat kompletně zařízené pokojíčky, vánoční a velikonoční trhy a celou řadu různých scenérií.
Erika Holubová si velice ráda kupovala různé miniaturní věci k panenkám, ale občas si malé předměty pro panenky vyráběla sama. Velké množství předmětů vyrábí z plastické hmoty fimo. Z fima tvoří převážně jídlo, ale i další doplňky a příslušenství jako např. talíře nebo květiny. Miniatury vyrábí i z korálků, umělohmotných flakónků a kovových komponentů jako jsou parfémy a různé dózičky.

Od jednotlivých miniatur se dostala k tvorbě diorámat. Dioráma je speciální model, který se snaží navodit pocit, že ta miniaturní scéna ze života panenek je vlastně skutečnost. Na zadní straně diorámat bývá pozadí v podobě fotografie nebo obrázku, před ním stojí 3D modely, vše působí realistickým dojmem. A na co se návštěvníci výstavy mohou těšit? K vidění bude cukrárna v měřítku 1:6, ale i 1:15, halloweenská scenérie, jídelna, vánoční a velikonoční scény (1:4), malý vánoční trh (1:12), mini květinářství, šicí salón, kouzelná zahrádka a spoustu dalších miniaturních pokojíčků a dalších drobných výtvorů.

Velikonoční mše v klášteře Kladruby

Velikonoční mše.
Kladruby, Plzeňský kraj

Letní kulturní festival Hrady CZ – Švihov

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény.
Švihov, Plzeňský kraj

Dům dějin Holýšovska v Holýšově

Dům dějin Holýšovska seznamuje návštěvníky s historií města Holýšova. Můžete si zde prohlédnout exponáty tykající se sklárny rodiny Zieglerů, zařízenou domácnost a školu z 30. a 40. let 20. století. Velká část expozice je věnována historii města za II. světové války.
Holýšov, Plzeňský kraj

Naučná stezka Holýšov

Naučná stezka má 7,5 km a začíná na náměstí v Holýšově. Celkem je na trase 5 naučných zastavení se 6 informačními tabulemi, dále místa k posezení a odpočinku.
Holýšov, Plzeňský kraj

Paintball u Holýšova

Adrenalin pro všechny! Nebaví Vás zabíjet čas? Pojďte si s námi zastřílet! Paintball je tu pro Vás!
Holýšov, Plzeňský kraj

Kostel sv. Barbory u obce Všekary

Na návrší v blízkosti obce Všekary stojí zachovalé zřícenina barokního kostela sv. Barbory, patronky havířů z let 1717-1724. Bývalé poutní místo se nachází asi 10 km severovýchodně od Horšovského Týna.
Všekary, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Country Relax a farma Galloway v Roupově

Pension, restaurace a steak house na rodinné biofarmě se zaměřením na chov dobytka Galloway a koní Appaloosa nacházející se v krásné krajině nedaleko hradu Švihov.
Roupov, Plzeňský kraj

Zámecká restaurace Horšovský Týn

Vychutnejte si zámeckou atmosféru v Horšovském Týnu a přijďte ochutnat skvělou kuchyni. Šikovní kuchaři vám v nově vybudované kuchyni připraví předkrmy, polévky, saláty, minutky i hlavní jídla české i zahraniční kuchyně.
Horšovský Týn, Plzeňský kraj

Hotel Gurmán Horšovský Týn s minipivovarem

Komfortní rodinný hotel Gurmán v těsném sousedství zámku – Horšovský Týn. Nejnáročnějším zákazníkům můžeme nabídnout zámecké či královské apartmá s výhledem na zámek a vybavením pro prožití těch nejkrásnějších chvil.
Horšovský Týn, Plzeňský kraj

Penzion a restaurace Parkur Horšovský Týn

Penzion s restaurací se nachází v centru městečka Horšovský Týn s krásným zámkem. Součástí penzionu je také prodejna jezdeckých a chovatelských potřeb.
Horšovský Týn, Plzeňský kraj