Muzeum Českého krasu nabízí speciální, zábavně-vzdělávací program pro mládež. Lektor Mgr. Pavel Bokr, který Minecraft využívá i při výuce na ZŠ, si s dětmi zahraje na geology. Podobně jako ve skutečném světě bude s účastníky v digitálním prostředí pátrat po uhlí, zlatě a železné rudě.

Znáte počítačovou hru Minecraft? Vaše děti určitě ano! Věděli jste, že tato legendární hra se dá využít i k výuce geologie?.

Účastnící poznají význam nerostných surovin a vyzkoušejí si ve vzdělávací edici hry Minecraft, jaké je to být geologem. V dosud neprobádaném území vytvořeném podle skutečných ložisek musí jako geologové zajistit zdroje zlata, železa a uhlí. Nebudou chybět ani opravdové ukázky hornin a minerálu ze hry.

Jedná se o atraktivní vzdělávací program v délce dvou vyučovacích hodin (90 minut) zaměřený na význam geologie a vybrané metody geologického průzkumu. Velmi podobná lekce je přímo součástí výuky přírodopisu na ZŠ Králův Dvůr (v ulici Jugmannova). Zařazením programu do nabídky muzea, mají možnost tuto lekci absolvovat i žáci z jiných škol.

Program je vhodný pro žáky ZŠ od 2. třídy i pro studenty SŠ. Hráči Minecraftu si díky rozdílnosti od běžné hry snáze uvědomí význam práce geologů pro naši společnost.

K účasti na programu je třeba se rezervovat na časový blok specificky určený věkové skupině hrajících dětí.

  • 9:00 – cca 11:10: pro děti ve věku 7 – 9 let, které umí hrát Minecraft, ale neumí jej ovládat na počítači pomocí klávesnice a myši (to se naučí v úvodu programu)
  • 11:30 – cca 13:40: pro děti ve věku 8 – 12 let, které umí hrát Minecraft, ale neumí jej ovládat na počítači pomocí klávesnice a myši (to se naučí v úvodu programu)
  • 14:30 – cca 16:10: pro děti ve věku od 10 let, které umí hrát Minecraft přímo na klasickém počítači pomocí klávesnice a myši; kdo by si chtěl vyzkoušet ovládání hry na PC, může přijít už v 14:15 a do 14:30 si zkoušet ovládání
  • 16:30 – cca 18:10: pro děti ve věku 8 – 15 let, které umí hrát Minecraft přímo na klasickém počítači pomocí klávesnice a myši; rezervace na tuto skupinu se otevírají až v případě zaplnění předchozích skupin
 

Kapacita programu je omezena počtem počítačů v daném časovém bloku. Vstup dětí mladších 15 let je nutná přítomnost dospělého doprovodu.

Rezervace míst na pokladně muzea tel: 601 374 246 nebo pokladna@muzeum-beroun.cz

Provozovatel

Muzeum Českého krasu Beroun

Husovo náměstí
266 01 Beroun
Tel.:
+420 601 374 246
Email:
pokladna@muzeum-b...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
muzeum-beroun.cz/
WWW:
muzeum-beroun.cz/...
GPS:
49,963890 14,072175
 
 

Cena

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Poznámka:Každý účastník programu platí 200 Kč. K jednomu počítači lze usadit max. dva účastníky, v případě objednání dvou osob ke stejnému počítači platí druhý účastník 150 Kč. Nehrající doprovod platí 20 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Den s geologem

Staňte se na den geologem. Dny s geologem se konají v Geoparku Barrandien ve dvoře Muzea Českého krasu v Berouně (za budovou muzea) – vstup ze Slapské ulice.
Beroun, Středočeský kraj

Reggae – Richard Tesařík

Koncert Richarda Tesaříka lazený na „reggae vlnu“ proběhne 19. července v Geoparku Barrandien.
Beroun, Středočeský kraj

Den s geologem

Staňte se na den geologem. Dny s geologem se konají v Geoparku Barrandien ve dvoře Muzea Českého krasu v Berouně (za budovou muzea) – vstup ze Slapské ulice.
Beroun, Středočeský kraj

Lego: umění z kostiček

Muzeum Českého krasu 17. června zahajuje novou sezonní výstavu Lego: umění z kostiček. Tato výstava návštěvníkům představí fascinující svět lego stavebnic a kreativity.
Beroun, Středočeský kraj

Podzimní hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně 2024

Další ročník přehlídky hrnčířů a řemeslníků. V sobotu 7. a v neděli 8. září vám představí svá díla na 150 hrnčířů, keramiků z celé republiky a přijedou i vybraní hosté ze zahraničí.
Beroun, Středočeský kraj

Krok za krokem Berounem – Za počátky města

Poznejte bohaté dějiny, historická zákoutí a významné památky královského města Berouna.
Beroun, Středočeský kraj

Krok za krokem Berounem – Pověsti a legendy

Ponořte se společně s dětmi do příběhů, pověstí a legend, které se váží k Berounu. Program doporučený rodinám s dětmi.
Beroun, Středočeský kraj

Mezi Berounkou, zkamenělým mořem a výbuchy sopek

Dotkněte se pradávného mořského dna a sáhněte si na skutečnou ztuhlou lávu.
Beroun, Středočeský kraj

Sdílená kola Nextbike na Berounsku

Na Berounsku je k dispozici 112 sdílených e-kol na 17 nabíjecích terminálech v Berouně, Králově Dvoře, Hýskově, na Tetíně a ve Zdicích.
Beroun, Středočeský kraj

Bobřík toulání

Seznamte se s Bobříkem toulání, s nímž hravě uspěje každý zdatný výletník. Po jeho boku se totiž dostanete na ta nejkrásnější místa České republiky.
Beroun, Středočeský kraj

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Geopark Joachima Barranda rozprostírající se od západního okraje Prahy ku Berounu a ještě dále vás zve k výletům, na kterých poznáte něco víc, než tradiční Karlštejn či Koněpruské jeskyně. Na vybraných místech si zdarma vyzvedněte originální putovní knížku a nechte se unášet příběhem...
Beroun, Středočeský kraj

Geopark Barrandien – expozice pod širým nebem v Berouně

Využijte možnosti posedět v příjemném prostředí geoparku. Hlavním posláním expozice je seznámení s geologickou stavbou Barrandienu, a to i pro naprosté laiky.
Beroun, Středočeský kraj

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum využívá prostory v architektonicky nejcennějším domě Berouna, v tzv. Jenštejnském domě, z počátku 17. století. Jednotlivé expozice muzea jsou věnovány nejen CHKO Český kras a světově významné geologické oblasti Barrandienu, ale také dějinám Berouna a jeho významným osobnostem.
Beroun, Středočeský kraj

Cesta Vojty Náprstka z Berouna na Karlštejn

Nejstarší dosud existující značenou turistickou trasou je Cesta Vojty Náprstka. Klub českých turistů ji vyznačil krátce po založení v roce 1889 a pojmenoval po svém zakladateli. Měří 13 km a je určena pěším turistům.
Beroun, Středočeský kraj

Plzeňská brána v Berouně

Plzeňská brána byla nedílnou součástí berounského městského opevnění, vybudovaného na přelomu 13. a 14. století. Z ochozu brány je možnost prohlédnout si město a okolí.
Beroun, Středočeský kraj

Muzeum berounské keramiky v Berouně

Muzea berounské keramiky se nachází v zrekonstruované budově v Zámečnické ulici. Zajímavá expozice hrnčířiny sahá až do raného novověku a k vidění jsou zde nejstarší vzorové kusy zaalpské evropské glazované keramiky.
Beroun, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Mezi Dvorky v Berouně

Klidné místo v centru Berouna jen pár kroků z berounského Husova náměstí se vchodem z Biřické ulice na Vás dýchne přátelskou atmosférou a pohodou. V zimě je dvorek zastřešen a k pohodlí zákazníků přispívají ohřívače a deky.
Beroun, Středočeský kraj

Hotel Parkán

Hotel Parkán byl postaven v roce 1994 který se nachází v centru města Berouna.
Beroun, Středočeský kraj

Black Dog

Eva a Scott Van Wagenen začali dělat burgery ve stánku u berounského nádraží. Jen nebyly z lančmítu se zelím a za dvacku. Bojovali, ale rozjelo se to. Přestěhovali se do Cantiny, blíž k náměstí, a bojovali podruhé. Rozjelo se to ještě víc.
Beroun, Středočeský kraj

Bonté Gelaterie v Berouně

Bonté Gelaterie v Berouně nabízí pravé italské „gelato“, tedy báječnou italskou zmrzlinu.
Beroun, Středočeský kraj

Hotel Grand Beroun

Hotel Grand nabízí kvalitní ubytování a kongresové prostory až pro 200 osob v centru města Berouna. Celková kapacita hotelu řetězce Best Western je 100 pokojů vybavených tv, satelitem, telefonem, elektronickým zámkem, wi-fi připojením, minibarem, trezorem a vysoušečem vlasů.
Beroun, Středočeský kraj

BeaRounka Bistro v Berouně

Kavárna s bistrem a venkovním posezení BEARounka vznikla v Berouně v kdysi zanedbaném místě nedaleko radnice. Můžete si tu opéct špekáčky, dám kávu a něco k tomu, či drink.
Beroun, Středočeský kraj

Hotel Maxim v Berouně

Hotel je situován u hlavní silnice v centru města, přesto je zaručena klidná a odpočinková atmosféra. Všechny hotelové pokoje mají balkon s výhledem na řeku Berounku a krásné okolí.
Beroun, Středočeský kraj

Cafe Crêperie Strakatý Králík

Vyzkoušejte tradiční, ale i méně obvyklé palačinky u Strakatého králíka v Berouně. V nabídce jsou například palačinky se šípkovou marmeládou, s tvarohem a rumovými rozinkami a mnoho slaných variant, například s vejcem, špenátem a nivou nebo s rajčaty, šunkou a restovanou cibulkou.
Beroun, Středočeský kraj