Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Noční prohlídky hradu Helfštýn – Palác žije
Společenské akce

Noční prohlídky hradu Helfštýn – Palác žije

Hrad Helfštýn připravil pro návštěvníky speciální noční prohlídky s doprovodným programem. Každou z prohlídek zaměří na jeden z lidských smyslů – čich, sluch, hmat, chuť a zrak.
Pro sezónu 2022 je připraven cyklus speciálních prohlídek s názvem Palác žije... Během nich návštěvníkům přiblížíme opravené a znovuzpřístupněné prostory renesančního paláce i celý hrad.

Návštěvníci se mohou těšit třeba na ochutnávku vín, pražírnu kávy, videomapping na stěny palácového torza, živou hudbu i ohňovou show. Jeden z unikátních večerů bude patřit dětem. Kapacita pěti večerů je omezena, zájemci si mohou rezervovat místa přes e-mail helfstyn.rezervace@email.cz. Ve zprávě je třeba uvést termín prohlídky, čas rezervace, jméno a počet míst k rezervaci.

Provozovatel

Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn
751 32 Lipník nad Bečvou
Email:
helfstyn.rezervac...
WWW:
https://helfstyn....
GPS:
49,517868 17,628271
 
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

Snížená cena: 200 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Novoroční výstup na hrad Helfštýn

Tradiční novoroční výstup na hrad Helfštýn. Jeho brány se mimořádně otevřou první v sobotu v novém roce, která připadne na 7. ledna 2023.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Vánoce v naší chaloupce

Půvabná pohádka Vánoce v naší chaloupce se představí v pátek 9. prosince od 18:00 hodin v rámci Vánočních trhů 2022 v Hranicích na Masarykově náměstí.
Hranice, Olomoucký kraj

Koncert Enable

V pátek 9. prosince se od 19:30 hodin představí v rámci Vánočních trhů 2022 v Hranicích pop-rocková kapela Enable na Masarykově náměstí.
Hranice, Olomoucký kraj

Katapult revival

Revivalový koncert se uskuteční v sobotu 10. prosince od 17:00 do 18:00 hodin na Masarykově náměstí v Hranicích v rámci Vánočních trhů 2022 v Hranicích.
Hranice, Olomoucký kraj

Hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou – strážce Moravské brány

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Po dlouhé rekonstrukci je hrad s torzem renesančního hradního paláce opět zpřístupněn.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Planá hrušeň na Helfštýně

Stáří plané hrušně na hradě Helfštýně se odhaduje na 250 let. Vyrůstá přímo ze skalnatého podloží strmé stěny příkopu. Kořeny musí bojovat o každý milimetr s bránícím se kamenem. Samozřejmě nechybí ani zajímavá pověst.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Paintball po hradem Helfštýn

Malá aréna pod hradem Helfštýn nabízí velké množství adrenalinu – není kam se schovat, je třeba hodně běhat a hodně střílet!
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Lanové bludiště Helfštýn

Outdoor centrum Helfštýn se nachází nad údolím Moravské brány ve stínu hradu Helfštýn. Je ideálním místem pro rodinné výlety, školní akce, aktivní odpočinek, zábavu a nevšední zážitky. Jako jediné v České republice nabízí Lanové bludiště!
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Svatovar s restaurací v Lipníku nad Bečvou

Interiér restaurace se snaží navodit poklidnou atmosféru přelom 19. a 20. století. Ochutnejte vynikající kuchyní se specializací na stará dobrá česká jídla. V létě můžete využít zahradní restauraci s dětským koutkem.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Penzion a restaurace Fantasy

Penzion se nachází blízko centra města, s historickou tradicí, Lipníka nad Bečvou. V útulném interiéru restaurace vás čeká příjemné a klidné posezení, kde si můžete vybrat z široké nabídky jídel tuzemské i mezinárodní kuchyně.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Wellness penzion U Grygarů

Wellness penzion U Grygarů nabízí svojí rodinnou atmosférou příjemné strávení dovolené nebo výletu. Součástí penzionu jsou komfortní pokoje a wellness s finskou saunou, parní lázní a vířivkou, kde můžete načerpat novou energii na další výlety po okolí. Příjemné posezení a úschova kol k dispozici.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Restaurace a penzion U zámecké zahrady

Restaurace se společně s penzionem nachází v klidné části města Lipník nad Bečvou. V kuchyni zde používají výrobky z domácí farmy Zdeňka. Farmářské produkty si zde můžete i zakoupit. Součástí restaurace je také vinotéka U Rošťáka.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj