!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Milota Havránková - Pohled z okna
Kamarádka Marika, 60 léta © Milota Havránková
"> Kamarádka Marika, 60 léta © Milota Havránková "> Ivan, exmanžel a otec mých dětí,  60. léta © Milota Havránková "> Z cyklu Pohled z okna (Svoboda v nesvobodě) 1963 © Milota Havránková
17.1.
15.3.
+ Přidat foto

Milota Havránková - Pohled z okna

Kdy 17. leden 2020 10:00 - 15. březen 2020 18:00 Výstavy
Výstava Miloty Havránkov, výjimečné slovenské fotografky a experimentátorky, je zaměřena na počátky její tvorby v 60.–70. letech.
Milota Havránková (*1945) je výjimečná a do určité míry solitérní umělkyně, která se na poli slovenské i české fotografie pohybuje již poměrně dlouhou dobu, o to více však u ní překvapuje určitá stále přetrvávající nezařaditelnost a neuchopitelnost její tvorby.

Experimentátorka, která neustále boří tradice a mění rukopis i výrazový slovník své tvorby, vstoupila na uměleckou scénu koncem 60. let minulého století. Výstava se zaměřuje právě na toto období, kdy se v její tvorbě objevují téměř všechny klíčové strategie i symboly pozdějšího hybridního tvarosloví její tvorby. 
 
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 1. 2020