!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Milan Hájek, Patrik Hrdina- Budoucnost windsurfingu
Sportovní akce

Milan Hájek, Patrik Hrdina- Budoucnost windsurfingu

Kdy 16. březen 2021 18:00 - 20:00
Přednáška bude vtipným shrnutím od historie až po dnešní moderní windsurfing. Dozvíte se, jak se u nás začínalo, jak je jednoduché s tímto sportem u nás začít v kterémkoliv věku, něco o retro prknech s moderní technologií s Karlem Lavickým, ale také o nových typech foilů, trendech, o juniorském win
Patrik Hrdina 10 ti násobný mistr republiky ve windsurfu. Je jediný žijící exemplář v ČR, který vyzkoušel všechny typy windsurfů na závodní úrovni. Startoval na Olympiádě 1992 v Barceloně a v roce 1996 v Atlantě. Ale již roce 1984 startoval na závodech Družba 84, což byla tehdejší náhrada za OH 1984 v Los Angeles. Spolu s Davidem Křížkem dělal kampaň na plachetnici ve třídě 49ER s cílem se kvalifikovat na Olympiádu 2000. Kromě windsurfů je průkopníkem paddleboardingu v ČR (pravděpodobně první Čech, kdo před 10 lety dovezl paddleboard do ČR). Nyní se věnuje i novému sportu wing foil. Na windsurfu stále závodí a přesto, že byl nejstarší závodník na letošním na Mistrovství Evropy v IQ foilech, dokázal získat na Českém mistrovství medaili, za krásné 3. místo. Jeho firma dováží sportovní materiál, zastupuje a dodává do ČR vybavení pro paddleboarding, windsurfing, wing foil, včetně jednotného olympijského vybavení Starboard IQ Foil pro OH 2024 a další olympijské hry. 

Milan Hájek patří dlouhá léta k nejlepším českým jachtařům. Závodil na Optimistu, Evropě, Finnu, Laseru, T-Boatu, Café 24, Melgesu 24, společně s Davidem Křížkem dosáhl mnohých úspěchů ve dvouposádkových námořních závodech třídy Mini a jako kormidelník a kapitán vyhrál mnohé týmové závody na moři. V současné době stále závodí na Fireballu a skifu RS700 ­– v obou těchto třídách patří k nejlepším na světě. Již od roku 2007 je kormidelníkem a kapitánem TŘI SESTRY SAILING TEAMU, s nímž v roce 2015 dokázal vyhrát skupinu na Rolex Middle Sea Race, který je jedním z největších světových námořních závodů, a v celkovém hodnocení handicapu ORC vybojoval 3. místo. Od roku 2020 pracuju jako trenér  Sportovního centra mládeže windsurfingových tříd Techno 293 a IQIL.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 3. 2021