Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Mikulášský den v Bohumilicích
Akce pro děti

Mikulášský den v Bohumilicích

Kostýmový průvod obcí Bohumilice, adventní trhy, zpívání koled, program pro děti a mikulášská nadílka.
Jízdárna Zámek Skalice vás zve na Mikulášský den v Bohumilicích. Akce bude začínat od 15:00 kostýmovým průvodem doprovázeným koňmi a pokračovat před zámkem do večerních hodin.

Děti si budou moci vyzkoušet vánoční zvyky a tradice (krájení jablíček, pouštění lodiček, tvorba vánočních ozdob, malování perníčků). Pro každé z nich bude připravena mikulášská nadílka.

Na programu je rovněž zpívání koled, vystoupení dětí z MŠ Bohumilice a pekelné hrátky v podání skupiny historického šermu Berit. V průběhu celého dne budou probíhat adventní trhy (vánoční ozdoby, svícny, perníčky, malování na textil, jezdecké potřeby, čaje, bylinky, jogurty a sýry z Vlčích jam a mnoho dalšího). Pro zahřátí těla i ducha bude k dispozici vánoční punč, grog i ochutnávky vánočního cukroví.

Provozovatel

Jízdárna Zámek Skalice

Bohumilice 1
384 81 Čkyně
Tel.:
+420 777 157 600
Email:
info@zamekskalice.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zamekskalice.cz
GPS:
49,093100 13,811107
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Tipy na výlet:
Čkyně a okolí
 

Vstupné

Cena: 30 Kč

Poznámka:děti do 15 let a účastníci v maskách zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Czech O-Tour Šumava

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-Tour na Šumavě (Kubova Huť). Pro zkušené orientační běžce, začátečníky i celou rodinu.
Kubova Huť, Jihočeský kraj

Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Pozorování jelenů je od roku 2020 možné pouze v pozorovacím výběhu nedaleko Kvildy. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Zvěř lze pozorovat také ze 7metrové vyhlídkové věže.
Kvilda, Jihočeský kraj

Šumavský skimaraton na Kvildě 2023

O víkendu 25. – 26. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Vybírat si můžete z tras 8, 23, 45 km (klasicky) a 46 km (volnou technikou).
Kvilda, Jihočeský kraj

Street food a Open Air Horažďovice

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 15.července na 2.ročníku akce Street food + Open Air v Horažďovicích.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Jízdárna Zámek Skalice – ideální místo pro odpočinek

Jízdárna nabízí celoročně pro jednotlivce, skupiny, ale i rodiny s dětmi výuku jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé pod odborným dohledem. Pro děti i dospělé možnost rybolovu na soukromém rybníčku. Celý komplex je napojen na cyklo a jezdecké stezky.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Bohumilická alej

Asi 6 km severně od města Vimperk v Jihočeském kraji se nachází Bohumilická alej. Její stromy lemují cestu vedoucí z Bohumilic do Bošic. Toto památné stromořadí je tvořené lípami srdčitými a velkolistými. Lip je celkem 76 a jejich věk je odhadován na 150 let.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Sudslavická jeskyně

Sudslavická jeskyně nedaleka Vimperka je významnou paleontologickou lokalitou. V letech 1880-1883 tady paleontolog Jan Nepomuk Woldřich nalezl kosti sedmdesáti druhů živočichů žijících v období čtvrtohor.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Naučná stezka Sudslavický okruh

Sudslavická naučná stezka prochází přírodní rezervací Opolenec. Její trasa vede po úbočí stejnojmenného kopce (649 m) nad osadou Sudslavice. Mezi zajímavosti na trase patří Sudslavická lípa, Sudslavická jeskyně či Mrazové sruby.
Vimperk, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pekařství U hrocha

Oblíbené regionální pekařství.
Vimperk, Jihočeský kraj

Výletní restaurace Vodník ve Vimperku

Výletní restaurace Vodník se nachází v romantickém prostředí bývalé plovárny ve Vimperku. Tato lokalita je vyhledávaným cílem při procházce nejenom místních obyvatel, ale i návštěvníků Vimperka.
Vimperk, Jihočeský kraj

Šumavský pivovar – obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.
Vimperk, Jihočeský kraj

Pizzerie Marco – italská restaurace ve Vimperku a Prachaticích

Italská restaurace Pizzerie Marco se nachází na jihu Čech v historických částech měst Vimperk a Prachatice. V osobitě zařízeném interiéru je možno zhlédnout unikátní fotografie a obrazy Prachatic a Vimperka, zachycující historii těchto měst.
Vimperk, Jihočeský kraj