Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Mikulášské luftování skříní na Karlově náměstí
Společenské akce

Mikulášské luftování skříní na Karlově náměstí

Již pátý ročník dobročinného bazaru, letos výtěžek putuje do Společnosti pacientů s cystickou fibrózou
Letošní, již pátý ročník dobročinného bazaru Mikulášské luftování skříní se bude již tradičně konat v prostorách Literární kavárny a restaurace Famagusta na Karlově náměstí ve dnech 6. – 7. 12. 2014 vždy od 10 hodin.

Veškerý výtěžek z bazaru letos věnujeme Klubu nemocných s cystickou fibrózou, který již 22 let usiluje o zlepšování kvality života nemocných a snaží se zvyšovat informovanost veřejnosti o tomto závažném, vrozeném a nevyléčitelném onemocnění. Přispějeme na nákup kyslíkového koncentrátoru, přístroje, který pacientům v pozdních stadiích choroby umožní co možná nejdelší pobyt v domácím prostředí.

Luftování opět nabídne oblečení pro děti i dospělé, doplňky, knihy, hračky, potřeby do domácnosti či drobnou elektroniku a mnoho dalšího. Sběr věcí probíhá v pátek 5. 12. od 16 hodin v prostorách kavárny, ale je možné se domluvit i na osobním převzetí věcí dříve.

Máte, stejně jako my, rádi vánoční dárky, které mohou udělat radost hned dvakrát? Nakupte je na našem mikulášském bazaru a přispějte tak s námi na dobrou věc. Těšíme se na vás!

Provozovatel

Šárka Ducháčková

Vyšehradská 53
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 774 029 290
Email:
sarka.chvostova@s...
GPS:
50,073348 14,418266
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Španělské tance 13. století

Taneční odpoledne s výukou středověkých lidových tanců podle hudebních skladeb dochovaných ve sborníku mariánských písní Cantigas de Santa Maria z doby vlády Alfonse X. Moudrého, krále Castilie a Leonu.
Praha 2, Praha

Harmonie přírody v umění

Výstava "Harmonie přírody v umění" v Městské knihovně v Praze – pobočka Dittrichova, kterou bude možné navštívit od 1. do 31. března v otevíracích hodinách knihovny.
Praha 2, Praha

Vzpomínky na Hanu Hegerovou – koncert

Malé hudební zastavení věnované velké šansoniérce, která svým interpretačním uměním získala nejen české publikum, ale i Mekku francouzského šansonu – Paříž.
Praha 2, Praha

La Bouteille de Champagne v Praze

Třetí ročník festivalu zaměřeného na exkluzivní rukodělná šampaňská vína La Bouteille de Champagne se uskuteční v Praze.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Mladotovský palác neboli legendami opředený Faustův dům

Faustův dům neboli Mladotovský palác se nachází na jižním konci Karlova náměstí. Pojmenování si dům vysloužil díky svým obyvatelům: alchymistovi Edwardu Kelleymu a později Ferdinandu Antonínovi Mladotovi ze Solopysk, který tu prý dělal hlučné chemické pokusy.
Praha 2, Praha

Emauzy – klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy – jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů.
Praha 2, Praha

Divadlo Neklid – stálá profesionální scéna v Emauzích

Divadlo Neklid nabízí pestrý repertoár pro všechny věkové skupiny diváků, druhové rozpětí od klasické činohry, moderní činohry k inscenaci v site specific prostoru, přes alternativně loutkové po experimentální formy a scénická čtení.
Praha 2, Praha

Kurzy salsy v Praze Na Slovanech

Přijďte si zatančit a naučit se salsu. Lekce pro úplné začátečníky až super pokročilé nedaleko Václavského a Karlova náměstí v Praze. V kurzech se věnujeme moderní salse vycházející z Portorikánského stylu a afro-kubánských kořenů tance a hudby.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Pražírna I need coffee

Nedaleko Palackého náměstí se nachází kavárnička I Need Coffee, kde si můžete dopřát poctivý šálek kávy!
Praha, Praha

Počernický pivovar

Počernický pivovar je součástí unikátního areálu Panský dvůr v Dolních Počernicích, který v sobě ukrývá krásné přírodní scenérie zámeckého parku, kvalitní gastronomii i kulturní akce a relaxaci.
Praha 19, Praha

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí vznikla na začátku minulého století. Od roku 2022 je součástí rodiny Ambiente, která se snaží na pestrou tradici tohoto lokálně významného místa navázat. Přijďte ochutnat poctivá pražská jídla a pečlivě ošetřené plzeňské pivo!
Praha 2, Praha

U Dobré Myšlenky

Noderní restaurace v Praze u Rašínova nábřeží s moderní, ale poctivou českou a vynikající mezinárodní kuchyní.
Praha, Praha