Úvod > Kalendář akcí > Michal Cihlář – Deníčky a nálezy z cest
Výstavy

Michal Cihlář – Deníčky a nálezy z cest

V muzeu představí své Deníčky z cest po tropech významný grafik Michal Cihlář. Jeho doménou je technika ručně kolorovaného linorytu a veřejnosti je znám především z tvorby grafické image pražské zoologické zahrady nebo také z ilustrací pro týdenní přílohu Lidových novin Orientace.
V muzeu představí své Deníčky z cest po tropech významný grafik Michal Cihlář. Jeho doménou je technika ručně kolorovaného linorytu a veřejnosti je znám především z tvorby grafické image pražské zoologické zahrady nebo také z ilustrací pro týdenní přílohu Lidových novin Orientace. Mimo volnou grafickou tvorbu se věnuje fotografickým a deníkovým sběrům během cest po světě i doma a v muzeu uvidíte právě tyto originální cestovní deníčky, kam zapisuje dojmy, kreslí, vlepuje nalezené předměty a útržky tiskovin. Z cest po světě vzniklo přes sto Cihlářových kolážovaných cestovních deníčků. Kdo by měl zájem o hlubší seznámení se s jeho dílem, Západočeská galerie v Plzni nabízí do srpna skvělou a vskutku obsáhlou výstavu Michala Cihláře Zátiší s hozenou rukavicí.
 
Výstava je součástí projektu Společnou cestou partnerské dvojice Veroniky Richterové a Michala Cihláře, který proběhne na dvou místech v Tišnově. V galerii naleznete výstavu Veroniky Richterové Pet Tropicana 2.0. Výstava je věnovaná inspiracím z cest do zemí tropického podnebného pásu a formovaná převážně z odpadového materiálu, plastových lahví, nalezených přírodnin a suvenýrů. 

Ubytování a restaurace v okolí

Tišnovská rychta

Tišnovská rychta

Tišnov, Jihomoravský kraj
Pivovar Tišnov

Pivovar Tišnov

Tišnov, Jihomoravský kraj
Pivovar Grado v Tišnově

Pivovar Grado v Tišnově

Tišnov, Jihomoravský kraj
Klášterní pivovar Porta Coeli v Předklášteří

Klášterní pivovar Porta Coeli v Předklášteří

Předklášteří, Jihomoravský kraj