!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Michaela Petrů – Baletka s plnovousem
Výstavy

Michaela Petrů – Baletka s plnovousem

  • 12. září 2021 10:0030. leden 2022 18:00
Tvorba Michaely Petrů (absolventky Ateliéru malby u doc. Michaela Rittsteina na AVU v Praze) se vyznačuje otevřenou hravostí, variabilností a nezatíženým, přesto však podpovrchovým a citlivým vnímáním okolního světa.
Prolínání komerční a alternativní zóny, míšení trendů, módy a stylů, to všechno tvoří„theatrum mundi“, které malířka zobrazuje se shovívavostí a nadhledem. Přizpůsobuje tomu i formální, technologické zpracování obrazů. Opět kreativně kombinuje „klasickou“ akrylovou či fluorakrylovou malbu s barevnými samolepícími foliemi, které prořezává, přelepuje a díky tomu vytváří jakousi pop-artovou koláž komických postav, městských motivů, znaků, reklam a předmětů denní potřeby, zobrazující výstižně mozaiku i přirozený chaos a variabilitu města. Inovativně využívá také street-artovou techniku „Stickers Art“, jež umocňuje živelnost a nespoutanost pulzující metropole.

Výstava Baletka s plnovousem v Gallery Point GASK s jemně ironizujícím a kritickým podtextem –v monumentálních i intimnějších formátech –autorsky reaguje na výstavní prostory galerie. Prezentovaná koncepce tak seznámí návštěvníky v plném rozsahu se širokým záběrem a mnohovrstevnatostí neotřelého uměleckého projevu Michaely Petrů.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Cafe Dačický

Cafe Dačický

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Opat v Kutné Hoře

Hotel Opat v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy