!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Michael Romancov - Bělorusko na rozcestí
Společenské akce

Michael Romancov - Bělorusko na rozcestí

Kdy 6. říjen 2020 19:00 - 20:30
Politický geograf Michael Romancov na pozadí probíhajícího protestního hnutí v Bělorusku vysvětluje souvislosti, které zemi dovedly po volbě prezidenta až k dnešní politické krizi.
Městská knihovna v Praze, cyklus Mediální gramotnost
Rozpadem SSSR se na jeho někdejším území objevilo několik konfliktů, u nichž se předpokládalo postupné nalezení politického řešení. Ani v jednom případě k tomu však nedošlo a neřešené konflikty, pro něž se vžilo označení „zamrzlé“, dokonce začaly „tát“ a změnily se na konflikty „horké“. Žádný z nich se netýkal Běloruska. Šestadvacet let vlády Aleksandra Lukašenka se však neneslo primárně ve znamení socio-ekonomické stability, jako spíš stále rostoucí společenské frustrace.

Přednáší PhDr. Michael Romancov, Ph.D., který působí na Institutu politologických studií na Fakultě sociálních věd UK a na Metropolitní univerzitě Praha. Věnuje se politické geografii, geopolitice a Rusku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 9. 2020