Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles 2020

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles 2020

Kdy 30. duben 2020 - 3. květen 2020 Gastronomické akce
Jihomoravský kraj bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles (CMB). Česká republika se tak zařadila mezi významné vinařské země, které tuto putovní soutěž měly čest hostit v minulosti.
Concours Mondial de Bruxelles je jednou z nejprestižnějších a nejpřísnějších mezinárodních soutěží vín s dlouholetou tradicí. 27. ročník této soutěže se bude v Jihomoravském kraji konat ve dnech 30. dubna – 3. května 2020. Do Brna se tak sjede na 350 hodnotitelů z celého světa, aby posoudili přes 9000 špičkových světových vín. Česká republika se tak zařadila mezi významné vinařské země, které tuto putovní soutěž měly čest hostit v minulosti.

Cílem soutěže je hodnocení kvality více jak 9000 vzorků vín z celého světa více než 350 mezinárodními hodnotiteli. Jejich hlavním úkolem je vybrat vína bezvadné kvality, bez ohledu na jejich etiketu či prestiž apelace. Pořádání soutěže přidává na dobrému jménu také České republice, která garantuje podmínky pro hodnocení na nejvyšší mezinárodní úrovni. Vína oceněná medailí Concours Mondial de Bruxelles jsou vína špičkové světové úrovně, a jejich kvalita je potvrzována kontrolními analýzami.

Odborné hodnocení bude probíhat v ideálních prostorách brněnského výstaviště a hodnotitelům představíme za čtyři dny turistické, historické a vinařské atraktivity nejen města Brna, ale celého Jihomoravského kraje.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se např. v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bratislavě (Slovensko) a dalších. Česká republika se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994. Z hlediska počtu odborných hodnotitelů vín (přes 350 každý rok) je Concours Mondial de Bruxelles největší soutěž vín na světě.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 1. 2020