!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní přehlídka umění Intersalon v Prácheňském muzeu v Písku
Mezinárodní přehlídka umění Intersalon v Prácheňském muzeu v Písku
"> "> ">
30.9.
8.11.
+ Přidat foto
Výstavy

Mezinárodní přehlídka umění Intersalon v Prácheňském muzeu v Písku

Kdy 30. září 2020 9:008. listopad 2020 18:00
V Galerii Prácheňského muzea se v těchto dnech době pilně chystá mezinárodní přehlídka současného výtvarného umění s názvem INTERSALON, kterou každoročně pořádá Asociace jihočeských výtvarníků. V letošním roce se koná již 24. ročník.
Za dobu existence INTERSALONU se na přehlídkách vystřídalo více než 1 500 umělců ze 27 zemí světa. Letošní téma vystavených děl zní ČAS a inspirací zadání jsou věžní hodiny umístěné právě v Prácheňském muzeu, tedy v místě kde bude 24. ročník realizován.

INTERSALON se postupně stal jednou z nejrozsáhlejších výstav, která prezentuje více uměleckých oborů. Pro letošní ročník bylo vybráno téma Čas a rozměr obrazů 50 x 70 cm. Myšlenka zaměřit INTERSALON na určité téma, či dát vystaveným dílům jednotný rozměr vznikla asi před 10 lety. Do té doby se jednalo opravdu o salon, kde každý umělec prezentoval svou tvorbu. Pro výstavu v Písku bylo vybráno více než 40 autorů z Čech, Německa, Itálie či Rumunska. Ze zahraničních autorů stojí za zmínku určitě univerzitní profesor Hans Benesch či předseda Profesního sdružení umělců Dolního Bavorska Hubert Huber. Z rumunských umělců lze upozornit například na uznávaného postmoderního malíře Liviu Nedelcu. I z výtvarných disciplín se mohou návštěvníci těšit na opravdu pestrý výběr. Zastoupeny budou obory: malba, kresba, grafika, plastika, ale i design

Současná nepříznivá epidemiologická situace bohužel neumožní uskutečnit plánovanou vernisáž. Výstava mezinárodního umění bude probíhat od středy 30. září do neděle 8. listopadu

Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 9. 2020