!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní hudební festival F. L. Věka
Mezinárodní hudební festival F. L. Věka
">
5.8.
26.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Mezinárodní hudební festival F. L. Věka

  • 5. srpen 2021 – 26. září 2021
Díky názvu festivalu si připomenete osobnost Františka Vladislava Heka, dobrušského rodáka, vlastence a hudebního skladatele, kterému se dostalo lekcí i od Wolfganga Amadea Mozarta.
Festival F. L. Věka se letos z důvodu hrozby koronaviru přesouvá do letních měsíců. Je připraveno devět koncertů v šesti městech a obcích, poprvé se jeden z nich uskuteční v Bohuslavicích. Rovněž poprvé se na společném koncertu představí dva výjimečně nadaní mladí umělci. Posluchači se mohou těšit na další výjimečné hudební zážitky. Slovo výkonného ředitele „Přestože se loňský rok podařilo uskutečnit šest koncertů, museli jsme díky koronaviru tři další přesunout do letošního ročníku festivalu. Z důvodu předběžné opatrnosti jsme mimořádně naplánovali festival na měsíce srpen a září 2021. Jsme si vědomi, že to není ideální termín pro posluchače, ale doba už je taková,“ vysvětlil okolnosti změny termínů Ing. Ladislav Horčička.

O programu a interpretech
Společenský dům v Solnici zažije 5. srpna slavnostní zahájení v podobě velmi úspěšného crossoverového projektu slavných filmových melodií Felixe Slováčka mladšího s doprovodem klasického orchestru – Komorní filharmonie Pardubice.

V tradiční festivalové destinaci, Přepychách, zazní díky Kateřině Málkové obnovený královský nástroj v programu Krása zpěvu a varhan za účasti sopranistky Karolíny Cingrošové Žmolíkové, mezzosopranistky Anity Jirovské,
V zrekonstruovaném evangelickém kostele se 15. srpna s argentinskými tangy k 100. Výročí Astora Piazzolly představí houslista Jaroslav Svěcený a Ladislav Horák – akordeon.

Komorní klasika v podání Stamicova kvarteta jistě potěší v kostele sv. Máří Magdelány v Deštném v Orl. horách.
Následovat bude koncert nazvaný Struny cembala a houslí v období baroka. V romantickém prostředí kostelíka Sv. Ducha v Dobrušce vystoupí houslistka Iva Kramperová a cembalista Martin Hroch.

V obrazárně zámku v Opočně se 4. září představí vítězka Pražského jara a členka České filharmonie hornistka Kateřina Javůrková a za doprovodu skladatele a klavíristy Adama Skoumala přednes klasický repertoár i soudobé skladby.

Festivaloví příznivci budou mít opět možnost ocenit umění mladých talentů. Tentokrát houslisty Martina Zdvihala a varhaníka Adama Suka – společný koncert studentů Konzervatoře Pardubice je na programu 11. září v Husově Sboru v Dobrušce.

Multižánrový Epoque Quartet, držitel prestižního ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize „Klasika roku“ za rok 2019 a klarinetista Irvin Venyš zavítají o týden později do showroomu firmy Servisbal v Dobrušce.
Skladbu dobrušského rodáka Augustina Šenkýře si posluchači vychutnají v podání orchestru L´Armonia Terrena pod taktovkou Zdeňka Klaudy během závěrečného koncertu 26. září v kostele sv. Václava v Dobrušce.
Zobrazit více

Provozovatel

Občanské sdružení MAS Pohoda venkova

Val 26
518 01 Dobruška
Tel.:
+420 608 910 461
Tel.:
+420 494 623 440
Email:
info@mhf-vek.cz
WWW:
www.mhf-vek.cz
GPS:
50,309241 16,183435
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 
10.1.
10.3.
Radovan Krtička – Město na skále

Radovan Krtička – Město na skále

Nové Město nad Metují, Královéhradecko
11.9.
18.9.
44. Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

44. Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

Nové Město nad Metují, Královéhradecko
3.6.
Láska nebeská

Láska nebeská

Opočno, Královéhradecko
4.6.
W. A. Mozart & slavné muzikálové písně

W. A. Mozart & slavné muzikálové písně

Opočno, Královéhradecko

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a penzion Slunný dvůr Dobruška

Restaurace a penzion Slunný dvůr Dobruška

Dobruška, Královéhradecko
Podorlická pivní cyklostezka

Podorlická pivní cyklostezka

Dobruška, Královéhradecko
Pivovar Rampušák v Dobrušce

Pivovar Rampušák v Dobrušce

Dobruška, Královéhradecko