Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Mezinárodní fórum Meltingpot v Ostravě
Společenské akce

Mezinárodní fórum Meltingpot v Ostravě

Další ročník proběhne po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.
Meltingpot je součástí největšího českého multižánrového festivalu Colours of Ostrava, kterému záleží na originalitě a silných osobních výpovědích prostřednictvím hudby z celého světa. Hudba a mluvené slovo společně vytváří prostor pro neopakovatelné interakce.

Po tříleté pauze způsobené koronavirovou pandemií se opět rozbíhá projekt Voices of Meltingpot, který přináší inspirativní filmové rozhovory s předními hosty minulého ročníku mezinárodního fóra Meltingpot. To proběhlo popáté loni v červenci v ostravských Dolních Vítkovicích po boku festivalu Colours of Ostrava. Mezi dvaceti zahraničními i českými osobnostmi, které nabídly na kameru vhled do svého vnitřního světa, osobních příběhů, myšlenek a zkušeností, nechybí například „Ledový muž“ a extrémní otužilec Wim Hof, expremiér Bhútánu a ekologický aktivista Tshering Tobgay, aktivní horolezec Jamie Andrew, který přišel o ruce i nohy, odborník na klimatické změny Mark Maslin, autor bestselleru Dalajlamova kočka David Michie nebo básník, prozaik a dramatik Lemn Sissay.

V letošním ročníku Voices of Meltingpot se představuje opět profesně i národnostně pestrá skladba hostů: „Ledový muž“, nositel 21 světových rekordů, extrémní otužilec, sportovec a pro mnohé ikona zdravého životního stylu Wim Hof (Nizozemsko), horolezec Jamie Andrew (Velká Británie), který přestože přišel o ruce i nohy, zdolává horské vrcholy po celém světě, nebo expremiér Bhútánu a ekologický aktivista Tshering Tobgay (Bhútán), který se aktivně zasazuje o ochranu demokratických hodnot, přírodního i kulturního bohatství a je znám jako propagátor „hrubého národního štěstí“. Vedle nich v inspirativních rozhovorech hovoří léčitel, ochránce přírody a indiánské kultury Agustin Grefa (Ekvádor), komunikační kouč Frederik Imbo (Belgie), spisovatel a zakladatel buddhistického kláštera ve Skotsku Lama Yeshe Losal Rinpočhe (Tibet / Velká Británie), profesor přírodních věd, ekolog a odborník na klimatické změny Mark Maslin (Velká Británie), kouč osobního růstu Matt Jardine (Velká Británie), hudební duo Mirabai Ceiba (Mexiko, Německo), fotograf a filmař přezdívaný Tarantino dokumentárního filmu” Vincent Moon (Francie), básník, prozaik a dramatik Lemn Sissay (Velká Británie), mediální analytička a novinářka specializující se na rozpoznávání a dešifrování dezinformací Anneli Ahonen (Švédsko), autor bestsellerů (například knihy Dalajlamova kočka) a učitel meditace David Michie (Austrálie), německý metahumanistický filozof, Nietzscheho následovník Stefan L. Sorgner (Německo), učitel jógy a strukturální integrace Aleš Urbanczik (Česká republika / Švýcarsko) a psychoterapeutka a Oshova žákyně Dhyani Maria Kovar (Německo). Z České republiky se v projektu letos představuje filozofka Anna Hogenová, mediální analytik, novinář Jakub Kalenský a polární mikrobioložka Marie Šabacká.
 
Šestý ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot proběhne od 19. do 22. července 2023 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Na nejméně deseti scénách nabídne přes 200 inspirativních řečníků z celého světa z různých oblastí společenského života. Hlavním tématem se letos stane longevity, health & biohacking.

První potvrzení hosté mezinárodního fóra Meltingpot 2023:
 • Patrick McKeown (Irsko) – odborník na dechové techniky a autor bestselleru Oxygen Advantage
 • Jamie Catto (Velká Británie) – filmový režisér, kouč kreativity a zakládající člen kapely Faithless
 • John Perkins (USA) – autor bestsellerů o ekonomice a politice
 • Eva Le Peutrec (Česká republika) – architektka světových mrakodrapů
 • Jiří Dvořák (Česká republika / Švýcarsko) – neurolog a bývalý vedoucí lékař FIFA
 • Barbara Paldus (USA / Česká republika) – vědkyně a podnikatelka ze Silicon Valley
 • Stephan Rechtschaffen (Německo / USA) – celostní lékař, specialista na dlouhověkost, zakladatel Centrum Longevity Costarica
 • Tomáš Sedláček (Česká republika) – ekonom a filozof
 • Pavel Kolář (Česká republika) – uznávaný fyzioterapeut vrcholových sportovců
 • Mark Maslin (Velká Británie) – profesor přírodních věd, ekolog
 • Shooka Bidarian (Velká Británie) – producentka, moderátorka a klimatická aktivistka
 • Sue Halpern (USA) – spisovatelka a novinářka
 • Bill McKibben (USA) – environmentalista
 • Helena Norberg-Hodge (Švédsko) – ekologická aktivistka a filmová režisérka
 • Carmen Medina (USA) – mentorka a bývalá analytička CIA
 • Julia Mossbridge (USA) – neuropatoložka a zakladatelka vědeckého Institutu lásky a času
 • Igor Lukeš (USA / Česká republika) – historik a honorární konzul v USA
 • Tomáš Šebek (Česká republika) – lékař, popularizátor zdravotní prevence
 • Agustin Grefa (Ekvádor) – léčitel, ochránce amazonského pralesa a indiánské kultury
 • Filip Tylš (Česká republika) – psychiatr, vědec, psychedelické látky v léčbě, zakladatel jediné kliniky v ČR na léčbu ketaminem
 • Rostislav Václavek (Česká republika) – instruktor dechových technik

Provozovatel

Mezinárodní fórum Meltingpot

Sokola Tůmy 743/16
709 00 Ostrava
Tel.:
+420 777 707 922
Email:
meltingpot@meltin...
Facebook:
https://www.m.fac...
WWW:
https://www.melti...
GPS:
49,828171 18,246224
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Rekreační autobus na Lysou horu

Letní autobusová linka Lysá hora v květnu startuje svou již 19. sezónu! V provozu bude od úterý 2. května do pátku 29. září 2023. Bus vás sveze na vrchol Lysé hory 3x týdně, vždy v pondělí, středu a pátek. O víkendech a státních svátcích se nejezdí.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Colours of Ostrava 2023 – multižánrový hudební festival

20. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava se koná 19. – 22. července 2023, kdy opět proběhne s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Koncert Hudebních výletů – Mozart, Brahms, Mistři klarinetu

Přijďte si poslechnout koncert Svatováclavského hudebního festivalu, který v rámci Hudebních výletů pořádá akci s názvem Mozart / Brahms / Mistři Klarinetu dne 1.7.2023 v 18.00hod v Ostravě Komorním sále Fakulty umění.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pojez fest – poznejte gastronomii severovýchodu České republiky

Vychutnejte si nálož lahůdek severní Moravy a Slezska! Ať už jste vegani, milovníci masa nebo máte rádi sladké, přijdete si na své! Okuste, jak kvalitní gastronomii severovýchod České republiky nabízí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pojez fest – poznejte gastronomii severovýchodu České republiky

Vychutnejte si nálož lahůdek severní Moravy a Slezska! Ať už jste vegani, milovníci masa nebo máte rádi sladké, přijdete si na své! Okuste, jak kvalitní gastronomii severovýchod České republiky nabízí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Horsefeathers Iron Town Session 2023

Velký slopestylový závod, kde můžete na vlastní oči vidět neskutečné výkony top jezdců z ČR i ze zahraničí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

32 vrcholů Beskyd

Máš rád výzvy a chceš poznat pohoří Beskyd? Tak teď jedna velká výzva stojí právě před tebou! Ulož si seznam 32 vrcholů Beskyd, vyjdi kopec, zapiš si datum a čas a hurá na další kopec. Máš na to celý rok a pořadí je jen na tobě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Beats for Love 2023

Beats for Love je festival taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na čtyři dny zaplní spoustou hudby a programu. Vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy a zážitků.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Úniková hra Dědečkův pokoj

Také se občas ptáte co dělat v Ostravě? Hledáte zážitek pro dva nebo se chcete pobavit s rodinou, kamarády či kolegy z práce? Úniková hra je výborná volba.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Lašské muzeum Šustalova vila v Kopřivnici

Stálá expozice v Šustalově vile se věnuje někdejší místní továrně na hliněné zboží a kopřivnickým rodákům, zejména pak malíři a ilustrátoru Zdeňku Burianovi.
Kopřivnice, Moravskoslezský kraj

Největší bludný balvan v Ostravě

Za velkého cestovatele můžeme prohlásit náš největší bludný balvan v České republice, neboť při své cestě někde na území dnešního Švédska nebo Finska urazil téměř 1500 kilometrů. Nyní je k vidění na podstavci ve Vratimovské ulici v Ostravě Kunčicích.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Improvizační divadlo Odvaz v Ostravě

Amatérská improvizační skupina vznikla v roce 2002 a od té doby odehrála přes 300 představení nejen v Ostravě, ale také v mnoha městech po celé republice.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Expozice Historie ostravského vodárenství – Babylon

V areálu Úpravny vody v Ostravě – Nové Vsi je k vidění expozice, která se věnuje historii dodávek vody do krajského města. Výstavu tvoří panely s historií ostravského vodárenství a různé historické předměty.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Socialistický realismus v Ostravě-Porubě – čtvrť podle sovětského vzoru

Široký bulvár, důraz na symetrii a zdobnost, unikátní celky domů, dvorů a vnitrobloků. Mělo zde vzniknout nové město, zalité sluncem, plné zeleně, klidu a spokojených pracujících – protipól původní Ostravy, ve které lidé dosud bydleli v bezprostřední blízkosti hutí a dolů a stovek tun železa a uhlí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Laser Aréna Ostrava

Adrenalin, akce a zábava vás čeká v nově otevřené Laser aréně Ostrava! Těšit se můžete laser tag pro 4-10 osob s nejmodernějším vybavením v ČR, který je ideální pro individuální i teambuildingové akce.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Escape Game Ostrava

Kvalitní scénáře a atraktivní aktivity v únikových hrách Král Artuš, Nulová šance, Dědečkova místnost, Al Capone.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion D.M.Z. v Ostravě Mariánských Horách

Penzion D.M.Z. nabízí luxusní ubytování hotelového typu na dosah centra Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Kavárna Starbucks v Ostravě

Kavárny Starbuck se staly majákem pro milovníky kávy po celém světě. Proč si vybrali právě Starbucks? Protože vědí, že zde vždy naleznou upřímné jednání, příjemnou atmosféru a fantastický šálek dokonale pražené a skvěle připravené kávy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel Veronika Ostrava – Vítkovice

Hotel Veronika Ostrava se nachází v městské části Vítkovice, na hlavním náměstí tohoto městského obvodu, cca 2 km od centra Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pivnice Assen

Naším cílem je pozvednout českou a hlavně moravskou pivní kulturu, pomáhat podnikům s poskytováním kvalitních služeb a zprostředkovat tak jedinečný chuťový zážitek hostům pivnic a restaurací.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Zámek Zábřeh – komfortní ubytování a gastronomie na zámku

Opuštěné a polorozpadlé šlechtické sídlo znovu ožilo jako historická scéna pro vaše zážitky. V letech 2004-2007 byl zámek rekonstruován, aby se v září 2007 vrátil jako designový historický hotel, domácí pivovar Pikard (obnoven po 400 letech), restaurant a pivní & vinné koupele.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Cokafe Dolní Vítkovice

Areál ostravských Dolních Vítkovic skrývá kavárnu, pražírnu a cukrárnu Cokafe.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pivovar Ostravar

Pivovar Ostravar patří mezi deset největších pivovarů v České republice.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Minipivovar Pikard na zámku Zábřeh v Ostravě

Zámecký minipivovar Pikard v Zábřehu byl obnoven v letech 2004-2007. Tradice vaření piva zde byla dokladována již v roce 1652. Později byla vzhledem k pohnuté historii celého objektu přerušena.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj