!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní festival kynologických sportů CACIT Dobříš 2012
Mezinárodní festival kynologických sportů CACIT Dobříš 2012
"> "> ">
21.7.
22.7.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Mezinárodní festival kynologických sportů CACIT Dobříš 2012

Kdy 21. červenec 2012 – 22. červenec 2012
V Dobříši proběhne soutěž CACIT Dobříš 2012. Tato akce je svým zaměřením a rozsahem unikátní nejen v České republice, ale i v Evropě. Těšit se můžete na výkony více než 250 soutěžících dvojic v 5 kynologických disciplínách (sportovní kynologie, dogfrisbee, agility, obedience a canicross).
Centrem soutěží bude fotbalový stadion MFK Dobříš, kde proběhne vlastní mezinárodní závod CACIT ve sportovní kynologii a budou zde probíhat rovněž soutěže v Dogfrisbee. Na školním hřišti s umělou trávou, vzdáleném jen 200 metrů od stadionu proběhnou mezinárodní závody v agility a na sousední travnaté ploše budou mít diváci možnost sledovat poprvé v České republice soutěž CACIOB v obedience, což je nejvyšší kategorie soutěží v tomto sportu. V neděli dopoledne proběhne v zámeckém parku závod v canicrossu. Soutěže se zúčastní špičkoví psovodi z České republiky, dále pak z Rakouska, Švýcarska, Slovenska a Ruska.

Na místě bude kromě vlastních soutěží také bohatý doprovodný program, zaměřený především na děti. Bude k dispozici opravdové severské psí spřežení s možností svezení. Děti si budou moci vyzkoušet některá sportovní odvětví, proběhnout si agility parkur, zaházet diskem na dogfrisbee nebo si zkusit zaběhnout trať canicrossu v zámeckém parku s půjčeným závodním psem.

V sobotu večer od 17 hodin proběhne na ploše hlavního stadionu Turnaj mistrů v dogfrisbee, finále mistrovství republiky ve dvou distančních disciplínách, paralelním timetrialu a quadrupedu. Diváci uvidí ty nejlepší závodníky z celé republiky ve dvou velice atraktivních sportech. V neděli od 15 hodin proběhne na hlavní ploše tradiční Dogshow, která zpestří průběh soutěží před slavnostním vyhlášením vítězů. Bude zde k vidění například Kynolog roku 2011 a úspěšná soutěžící Talentmánie, slečna Alena Smolíková s Keysi, ukázky free style vystoupení v dogfrisbee a prezentace asistenčních psů sdružení Helppes.


Zobrazit více
Naposledy změněno: 23. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy