Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní expozice minerálů v Tišnově 2019

Mezinárodní expozice minerálů v Tišnově 2019

Kdy 26. duben 2019 - 28. duben 2019 Výstavy
Minerál Tišnov je jedna z největších burz v ČR, kde si přijdou na své jak zkušení sběratelé, tak fanoušci výrobků z krásných kamenů. Těšit se můžete na záplavu minerálů, šperků, kamenů a šutrů všech barev, velikostí a tvarů.

Na výstavě jsou prezentovány minerály jak v jejich surové podobě, tak v podobě krásných šperků a různých výrobků.

Na co se můžete těšit:

  • Čeká vás nezapomenutelný zážitek z neuvěřitelné záplavy minerálů, kamenů a ojedinělých výrobků.
  • Na každé výstavě najdete vzorky minerálů, které dosud nebyly nikde jinde vystavovány. Vystavovatelé každoročně svou nabídku nejen obměňují, ale občas prodávají i vzorky ze své soukromé sbírky.
  • Obdivovat můžete i zahraniční minerály. Jezdí k nám vystavovatelé ze Slovenska, Polska, Rumunska, Bulharska, Ruska, Německa, Indie a Pákistánu a nabízí minerály z celého světa (např. z Austrálie, USA, Kanady, Brazílie, Číny…).
  • Ženy se nejvíce těší ze záplavy šperků, které v kombinaci s kůži, stříbrem, ocelí či látkou tvoří velmi originální klenot.
  • Dětem se nejvíce líbí barevná a tvarová pestrost minerálů. Mimo jiné je často velmi zaujmou různé zkameněliny, mořské korály, mušle a škeble různých živočichů a dalších přírodnin.

Historie
První ročník mineralogické burzy se konal 10. dubna 1976 pod názvem 1. zasedání moravskoslezských sběratelů nerostů v sále SZKP (sdružený závodní klub pracujících) v Tišnově – pod kinem. Mezi tři spoluzakladatele patřili Andrej Sučko, Jan Běluša a Blahomír Šenk. Tehdejší burzy (prvního zasedání) se zúčastnilo 150 návštěvníků, z nichž 60 i vystavovalo. Celá akce byla zahájena úvodními proslovy, poté následovala diskuze k problematice sběratelství a zhodnocení zasedání. Na konec proběhla prohlídka a výměna vystavených nerostů. Ochrannou ruku nad celou akcí držel odborný garant – pan RNDr. Tomáš Kruťa, CSc. z Mineralogicko-petrografického oddělení Moravského zemského muzea v Brně. Pomáhal, radil a dohlížel na pečlivý výběr účastníků. Podzimní termín burzy téhož roku se konal právě v Moravském zemském muzeu.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 11. 2018

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Tišnov

Pivovar Tišnov

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Grado v Tišnově

Pivovar Grado v Tišnově

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Květnice v Tišnově

Pivovar Květnice v Tišnově

Tišnov, Jižní Morava