Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní den památek a historických sídel na zámku Jindřichův Hradec - zrušeno

Mezinárodní den památek a historických sídel na zámku Jindřichův Hradec - zrušeno

Kdy 18. duben 2020 - 19. duben 2020 Historické a vojenské akce
V rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel nabízíme návštěvníkům vstup na Černou věž s krásně panoramatickým výhledem na celý Jindřichův Hradec zdarma.

V rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel nabízíme návštěvníkům vstup na Černou věž s krásně panoramatickým výhledem na celý Jindřichův Hradec zdarma. Otevřeme zámecké sklepy a především budeme vypravovat prohlídku vedoucí zčásti dosud nepřístupnými interiéry Španělského křídla.

V jejím rámci se návštěvníci budou moci podívat do bývalé ledárny, dále do prostory pod zámeckou grottou, v níž zůstala zachována původní dělová bašta z 15. století, podzemní chodby propojující Španělské křídlo i gotické věže zvané "Lázeňka". Navštíví se rovněž interiéry soukromé kaple Jindřicha IV. i tzv. Soudnice s malbami z konce 15. století, které se po více než 100 letech od jejich odhalení daří postupně restaurovat.

Prohlídky Španělského křídla budou vycházet v časech 10.10, 13.10 a 15.15 hod. Maximální počet návštěvníků v jedné prohlídce je omezen na 25. Vzhledem k očekávanému zájmu doporučujeme včasnou rezervaci prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

UPOZORNĚNÍ! Program k Mezinárodnímu dni památek prozatím v přehledu kulturních událostí ponecháváme, ale nemůžeme zaručit, že se uskuteční. V této chvíli je otevření zámku pro veřejnost pozdrženo až do odvolání. Kdy k odvolání dojde, nelze odhadnout.

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 4. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Jindřichově Hradci

Apartmány v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Kavárna a cukrárna Florián

Kavárna a cukrárna Florián

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy