Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Mezinárodní akordeonové dny v Praze 2015
Hudební a divadelní akce

Mezinárodní akordeonové dny v Praze 2015

Hlavním záměrem Mezinárodních akordeonových dnů v Praze 2015 je navázat na silné tradice akordeonové hry v České republice, která byla již v minulosti významně podporována soutěžním Evropským festivalem akordeonových orchestrů v Praze a festivalem Pražské harmoniky.
Soutěžní hudební festival „ Mezinárodní akordeonové dny v Praze“ bude probíhat od 30. do 31. října letošního roku v sálech a kostelech hlavního města. Pořadatelem této největší akordeonové hudební přehlídky v ČR je festivalová a koncertní agentura CTA a Společnost českých akordeonistů ve spolupráci s akordeonovým oddělením Pražské konzervatoře.

Publiku se v pátek 30. října představí především sóloví hráči akordeonu a akordeonové soubory během koncertů v sále Libeňského zámečku (od 16:00) a v kostele U Salvátora (od 19:00). V sobotu 31. října se uskuteční soutěžní vystoupení bezmála 250 akordeonistů z jedenácti zemí světa v rámci 12 kategorií v sálech Pražské konzervatoře – v Pálffyovském paláci (Valdštejnská 14, Praha 1) a v Koncertním sále Pražské konzervatoře (Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1), vždy od 8:00 během celého dne. Vyhlášení výsledků a koncert laureátů soutěže začíná ve 20:30 hod. v hlavním sále. Všechna vystoupení i soutěž jsou pro diváky zdarma.

Mamuti v muzeu

Pravěk ovládne Valdštejnskou ulici na Malé Straně. Doprovodná akce k výstavě Pravěk, k tabuli! Jak si pračlověk cestu do škol našel
Praha 1, Praha

Pravěk, k tabuli! Jak si pračlověk cestu do škol našel

Krátkodobá výstava představuje veřejnosti historii výuky o našich nejstarších dějinách.
Praha 1, Praha

Výstava Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně

Výstava Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně po více než padesáti letech představuje rozsáhlé a unikátní dílo jednoho z nejvýznamnějších českých umělců 19. století v kontextu nového badatelského zpracování a restaurátorského průzkumu.
Praha 1, Praha

Sv. Valentýn na Pražském hradě aneb kunsthistorická přednáška a degustace vín

Užijte si svátek zamilovaných jinak: nechte se inspirovat uměleckým vyjádřením lásky, vychutnejte si vína ze zámeckého vinařství Lobkowicz Roudnice i panoramatický výhled z Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského

Expozice národního pedagogického muzea je zaměřena na historii vzdělanosti českého národa od středověku až po současnost. Obdivovat zde můžete unikátní školní pomůcky, učebnice, staré tisky a mapy. Součástí expozice je i školní kabinet, písařský koutek a psaní hlaholicí.
Praha 1, Praha

Kolovratský palác v Praze – jedno ze sídel Senátu

Dvoukřídlý pozdně barokní palác dala postavit po roce 1784 Marie Barbora hraběnka Černínová z Chudenic se svým manželem, pravděpodobně podle plánů architekta Palliardiho jako honosné šlechtické sídlo, jež v době klasicismu mělo připomenout palácový typ vrcholného baroka.
Praha 1, Praha

Prohlídky Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci

Senát Parlamentu ČR sídlí v Praze 1 na Malé Straně a patří mu tři paláce: Valdštejnský, včetně Valdštejnské zahrady, Kolovratský a Malý Fürstenberský palác. V opravdu reprezentativních prostorách těchto paláců se konají pravidelné prohlídky, které určitě stojí za návštěvu.
Praha 1, Praha

Ledeburská zahrada pod Pražským hradem

Ledeburská zahrada je součástí komplexu Palácových zahrad na jižním svahu Pražského hradu. Jedná se o barokní zahradu italského typu, která prošla za dobu své existence řadou oprav a úprav. Výstavba zahrady započala přibližně v roce 1710 a nahradila starší, renesanční zahradu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.
Praha 1, Praha

Augustine Restaurant

Přijďte si vychutnat unikátní kulinářský zážitek do překrásných historických prostor restaurace Augustine, která představuje klidnou oázu na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Augustine Hotel na Malé Straně v Praze

Pětihvězdičkový hotel Augustine v Praze na Malé straně se nachází mezi Pražským Hradem a Karlovým mostem. Původně v jedné z budov dnešního hotelu býval středověký klášter a díky rozsáhlé rekonstrukci se jej podařilo přestavět na hotel na nejvyšší úrovni.
Praha 1, Praha

U Hrocha

Pivnice U Hrocha. Městskému ruchu skrytá malostranská pivnice, která se během své relativně krátké existence stala kultovní hospůdkou.
Praha, Praha