Úvod > Kalendář akcí > Metalové sympozium 2020 v Mladé Boleslavi - zrušeno
Metalové sympozium 2020 v Mladé Boleslavi - zrušeno
"> "> ">
8.6.
12.6.
+ Přidat foto

Metalové sympozium 2020 v Mladé Boleslavi - zrušeno

Kdy 8. červen 2020 - 12. červen 2020 Výstavy
Metalové sympozium je unikátní mezinárodní akce, při které je možno živě sledovat tvorbu uměleckých kovářů z různých zemí Evropy. Již od roku 2013 pořádá město Mladá Boleslav oblíbenou kulturní akci Metalové sympozium . V roce 2020 se koná ve dnech 8.-12.6.

Kovové sochy z předešlých ročníků sympozia již nyní zkrášlují město Mladá Boleslav. Metalové sympozium má za cíl každý rok oživit a zhodnotit stávající Metalovou cestu Mladou Boleslaví a pomalu vytvořit uměleckou galerii ve veřejném prostoru v ulicích města automobilů.

Metalové sympozium je unikátní akce s mezinárodní účastí, při které může veřejnost sledovat na vlastní oči práci uměleckých kovářů, obdivovat jejich profesionální zručnost a um. Sochy z minulých ročníků sympózia  již zdobí veřejná prostranství města, můžete je shlédnout při procházkách tzv. Metalovou stezkou.
Naučná stezka s názvem Metalová cesta Mladou Boleslaví je 7 km dlouhá trasa, na které vás čeká 16 informačních panelů. Zavede vás do historických zákoutí města a upozorní na pamětihodnosti, které zůstávají oku turisty zcela neprávem skryty. Trasa má i zkrácenou variantu pro dětské výletníky. Dětského průvodce si můžete zdarma vyzvednout ve Škoda Muzeu nebo v městském infocentru. 

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 6. 2020