Úvod > Kalendář akcí > Dračí lodě Bohumín – dračí lodě na Vrbickém jezeru
Dračí lodě Bohumín – dračí lodě na Vrbickém jezeru
"> "> "> "> ">
4.6.
5.6.
Přidat foto
Festivaly

Dračí lodě Bohumín – dračí lodě na Vrbickém jezeru

Divácky oblíbené závody dračích lodí v Bohumíně se konají u Vrbického jezera. Letos se klání amatérských posádek rozšíří na dva dny, aby mohly změřit své síly i děti z bohumínských škol.
Divácky oblíbené závody dračích lodí se loni poprvé přesunuly z nástupního místa pro vodáky u řeky Odry k Vrbickému jezeru. To nabízí větší prostor pro zázemí s občerstvením a toaletami i nedaleké velkokapacitní parkoviště. Letos se klání amatérských posádek rozšíří na dva dny, aby mohly změřit své síly i děti z bohumínských škol.
 
V minulosti soupeřily 22členné posádky, z nichž 20 účastníků pádlovalo, jeden bubnováním udával rytmus a jeden z organizátorů loď bezpečně kormidlovat. Letos budou plavidla menší, takže se počet aktivně pádlujících sníží o polovinu na deset. Bubeník a profesionální kormidelník přitom zůstávají. Posádky mohou být buď smíšené, s tím že mezi pádlujícími musí být minimálně dvě ženy, anebo ryze ženské. Minimální počet pádlujících je osm, ideální je samozřejmě loď zcela zaplnit deseti účastníky.
 
Vodáci z řad veřejnosti, firem či spolků se mohou hlásit do 31. května, startovné je 2 tisíce korun. Bližší informace získají zájemci na e-mailu info@dbostrava.cz nebo na telefonním čísle 720 265 106. Juniorské týmy nemusí být nutně jen školské a startovné neplatí. Akce se uskuteční pod záštitou města Bohumína ve spolupráci spolku Vodáci Odry a Olše, Dragon Boat Ostrava, Českého svazu dračích lodí a Torrsen Sports. Diváci budou mít vstup zdarma.

Provozovatel

Dragon Boat Ostrava

Vrbické jezero
735 81 Bohumín
Email:
info@dbostrava.cz
WWW:
www.mesto-bohumin.cz
WWW:
https://dragon-bo...
GPS:
49,881629 18,310449
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Heřmanický pivovar

Heřmanický pivovar

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Camp Landek Park v Ostravě

Camp Landek Park v Ostravě

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Restaurace Saola

Restaurace Saola

Ostrava, Moravskoslezský kraj