Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Městská slavnost – Dotkni se Písku 2013
Společenské akce

Městská slavnost – Dotkni se Písku 2013

Leitmotivem letošní turistické sezony v Písku je 770. výročí první písemné zmínky o městě. Na své si ale nepřijdou jenom milovníci historie. Písečtí nabídnou všem svým návštěvníkům pestrou paletu kulturních a zážitkových akcí po celou sezonu.
Návštěvníci se kromě bohatého a různorodého hudebního programu mohou těšit na opravdovou zábavu pro celou rodinu. Slavnosti se stanou hřištěm pro malé i velké. Kromě každoročního ohňostroje čekají na návštěvníky nové atrakce, které představí Písek z úplně nové perspektivy.

Svým dílem přispějí k programu také partnerská města. A nebudou chybět ani výstavy, ochutnávky, autogramiády, soutěže jednotlivců i škol. Čeká vás slavnost, která osloví všechny vaše smysly.

Na letošní salvnosti zavítá král železný a zlatý s družinou rytířů i Pražský výběr v původní sestavě. Pro ideálně strávený čas na Písecku mohou návštěvníci doplnit svůj program o výlet do jedinečného přírodního zázemí města.

V roce 2013 mohou návštěvníci Písku obdivovat krásu Kamenného mostu, nejstaršího dochovaného mostu v Česku, z nově zrekonstruovaného pravobřežního mostního předpolí – Fügnerova náměstí, lokality u malebného Domu U Slona. Úprava tohoto uzlového prostoru uzavřela pomyslný okruh kolem původního historického jádra, kterým může návštěvník nerušeně procházet a vnímat všemi smysly atmosféru města – vůni stromů v rozlehlých Palackého sadech, šumění splavu na řece Otavě, krásu městského panoramatu a také třeba energii z původních hrubě opracovaných kamenných kvádrů perly mezi českými mosty – Kamenného mostu v Písku. Ne náhodnou se stal hlavním motivem loga letošních oslav

Provozovatel

Destinační management Písecko

Velké náměstí 113
397 01 Písek
Tel.:
+420 387 999 998
Email:
kdm@sladovna.cz
WWW:
www.pisek.eu
GPS:
49,307692 14,147205
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Písecko – Blatensko
Město:
Písek
Tipy na výlet:
Písek a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Zrnění – interaktivní pohybové představení pro všechny od 5 let

Jedinečné představení inspirované zrnem i příběhy každého z nás. Co ze mne vyroste? Kudy vede moje cesta? Jak pečovat o zrnko naděje? Přijďte s námi hledat zrnka otázek i odpovědí.
Písek, Jihočeský kraj

Rodinná interaktivní výstava Továrna na utopii

Přijďte prozkoumat rodinnou interaktivní výstavu inspirovanou utopickými motivy v díle Karla Čapka.
Písek, Jihočeský kraj

Živá výstava Jan a jaK dál v písecké Sladovně

Interaktivní výstava jako cesta běžně nepřístupnými místy galerie, která zkoumá život a myšlenka Jana Amose Komenského a umožňuje dětem i dospělým porovnat je se sebou samým.
Písek, Jihočeský kraj

Pískoviště 2023 v Písku – festival dětské radosti

Sochy z písku v Písku, spousta zábavy, koncertů a poluličních divadel, to je festival dětské radosti! Na návštěvníky čeká mnoho novinek, ale bez některých událostí by se festival rozhodně neobešel. Další ročník festivalu proběhne v termínu 12. – 14. května 2023.
Písek, Jihočeský kraj

Silueta fitness v Písku

Správným a pravidelným cvičením se můžete bránit nežádoucímu nabírání na váze nebo stresu a preventivně si tak díky fitness budovat pevné zdraví.
Písek, Jihočeský kraj

Elektrárna královského města Písku

Elektrárna královského města Písku vznikla na místě bývalého Podskalského mlýna na doporučení vynálezce Františka Křižíka.
Písek, Jihočeský kraj

Galerie Dragoun v Písku

Na jednom místě můžete vidět sbírku děl akademického malíře, krajináře a portrétisty Františka Romana Dragouna. Rozsáhlé dílo, za které obdržel mnoho významných cen, odráží jeho vlastenectví a velkou lásku k rodnému kraji, lidem a přírodě.
Písek, Jihočeský kraj

Laser Aréna a Game cafe bar v Písku

Laser Aréna Písek, to je zábavní pro každého bez rozdílu věku. Užijete si zde příjemné rodinné odpoledne při hře, kávě, čokoládě či posezení večer s přáteli u pivka nebo drinku.
Písek, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v centru města Písek

Ubytování v apartmánech v centru města Písek.
Písek, Jihočeský kraj

Penzion s restaurací U zlatého býka v Písku

Srdečné přijetí, příjemné a útulné prostředí ideální pro vaše výlety po Písecku ať už na kole, nebo pěšky, či za zážitky s nádechem tajemna.
Písek, Jihočeský kraj

Hotel Biograf v Písku

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel v centru města Písku nabízí svým hostům nejen komfortní ubytování, bohaté snídaně, nekuřáckou kavárnu, finskou saunu a 2 moderně vybavené konferenční místnosti, ale i celou řadu dalších služeb, které jistě osloví i toho nejnáročnějšího hosta.
Písek, Jihočeský kraj

Vykulená Sova – Kávový Klub & Pražírna

Ve Vykulené Sově můžete ochutnat to nejlepší espresso široko daleko a vyzkoušet různé alternativní přípravy kávy. Kulturní a hudební události nejsou v této kavárně výjimkou. Přijďte si jen tak posedět, nebo se příjemně pobavit se zajímavými osobnostmi hudební, kulturní i akademické společnosti.
Písek, Jihočeský kraj