!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Město=Galerie 2020
Výstavy

Město=Galerie 2020

Kdy 13. srpen 2020 – 15. srpen 2020
V městě Kutná Hora od roku 2017 je osvěžován veřejný prostor velkoplošnými malbami, prostorovými instalacemi a k tomu je vždy jeden den s workshopem, hudbou a exhibicí pro veřejnost, a tak bude i po čtvrté. 3.srpna - 15.srpna 2020.
Graffiti a streetart jako fenomén doby je vidět téměř na každém kroku, a tak, jedním ze způsobů jak ho tvořit v nenásilné formě, je ho tvořit legálně, a v kooperaci s majiteli budov nebo místní samosprávou.

A tak vznikl v Kutné Hoře v roce 2017 street art festival s názvem MĚSTO=GALERIE, který osvěžuje zandebané zdi umělci nejen z čech, ale i ze světa.

Kutná Hora tedy nyní patří k městům, které se může pyšnit murály různých velikostí, a tak být na seznamu těch, co streetart vyhledávají, a a kdy jsou to mnohdy i turisté ze zahraničí. Dalo by se řict, že v Kutné Hoře se potkává historická minulost s uměním moderní doby, a tím nabízí ještě širší spektrum možností k trávení volného času a být zajímavější destinace pro turismus.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy