Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Měsíční spirála – slavnostní premiéra
Mesícní spirála
Hudební a divadelní akce

Měsíční spirála – slavnostní premiéra

Transformační taneční a rituální představení o ženské spiritualitě, posvátnosti menstruačního cyklu a tvořivosti. Co to znaměná být ženou, jaké jsme, čím si procházíme a kam směřujeme? Odpovíme si tancem a zvukem a Vy se k nám můžete připojit při příležitosti slavnostní premiéry...
Měsíční spirála inspirovaná knihou Mirandy Gray – Rudý měsíc tématicky navazuje na představení Ženy Luny, oslavuje ženskou energii, kreativitu a přirozenost žen ve své cyklické podstatě. Menstruační cyklus je dynamická událost, která může aktivně (a pozitivně) ovlivňovat fyzický, citový, rozumový a duchovní vývoj ženy, společnosti a prostředí. Díky cyklu mohou ženy porozumnět svým dcerám a matkám i jiným ženám, a dostat se tak více do souladu samy se sebou. Umožňuje jim rozvíjet svou kreativitu, "kouzlit", vyvíjet velkou aktivitu, ale i regenerovat a napojovat se na rytmy přírody.

Mužům představení může odkrýt cyklickou povahu jejich žen a usnadnit jim tak orientaci v proměnlivosti nálad a jejich zdánlivé nesrozumitelnosti.

Autorka a vedoucí projektu, choreografka a lektorka: Zuzana Lásková Asistentka choreografie: Mirka Papajiková Tanečnice: Petra Berková, Marína Beširević, Markéta Habalová, Monika Jiráková, Dominika Kůželová, Mirka Papajiková, Jana Pilná, Ivana Svobodová, Lenka Váchalová.

Cécile Da Costa: Zero etc.

Vhodné pro děti od osmi let!Můžeme si vyprávět krásné příběhy, i když čelíme katastrofě? Performance-dialog Cécile Da Costa, její osmileté dcery Thelmy a performera Lukáše Karáska.
Praha, Praha

Adventní galakoncert v Hudebním divadle Karlín

Slovenské pop-operní trio GIOIA ve složení Peter Ševčík, Martin Vetrák, Matej Vaník a Eva Urbanová, operní pěvkyně a sólista Národního divadla v Praze.
Praha, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně

Betlémská krajina je namalovaná na plátně zavěšeném na zeď. Konstrukce jeskyně je ze dřeva.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Ponec na Žižkově

Otevřený prostor pro nezávislou uměleckou tvorbu zaměřenou prioritně na současný tanec a pohybové divadlo.
Praha 3, Praha

Artcentrum Krenovka

Tanec, literatura, hudba, vizuální umění a divadlo. Usedlost Krenovka ožívá. Zrekonstruovaná kulturní památka v ul. Husitská v Praze otevřela své brány.
Praha, Praha

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.
Praha 3, Praha

Armádní muzeum Žižkov – Památník národního osvobození na Vítkově

Armádní muzeum Žižkov se po kompletní rekonstrukci otevřelo v říjnu 2022. V expozici si prohlédnete vojenské dějiny od prvopočátků do současnosti. Zažijte pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech 1. světové války, vstupte rovnou do vřavy bojů.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Elf Praha

Hostel Elf je fenomenální hostel s živou, pulzující a nezapomenutelnou atmosférou. Vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely. Prošel mnoha rekonstrukcemi a nyní nabízí velice pohodlné, čisté a komfortní ubytování.
Praha 3, Praha

Restaurace U sedláka na Praze 3

Moderní česká restaurace U sedláka nabízí posezení v příjemném prostředí, vynikající kuchyni vedenou špičkovým šefkuchařem, širokým sortimentem domácích nápojů a osobitý přístup týmu.
Praha 3, Praha

Adele Restaurant & Bar

Nově zrekonstruovaná restaurace nacházející se náměstí Republiky, v samém srdci stověžaté Prahy vás okouzlí vzdušným interiérem v příjemných barvách a nadchne pestrou nabídkou výborných pokrmů a nápojů.
Praha 1, Praha

Hotel King David Prague – speciální kosher služby

Hotel King David je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. Nachází se v samém centru Prahy v bezprostřední blízkosti historického centra, nákupní zóny i obchodní oblasti.
Praha 1, Praha