Úvod > Kalendář akcí > Mersey Gathering – 30 let radia Hády
Hudební a divadelní akce

Mersey Gathering – 30 let radia Hády

První červnovou sobotu se bude konat v Brně Pisárkách další festival Mersey Gathering, tentokrát věnovaný radiu Hády, které od roku 1992 hrálo v Brně indie hudbu a díky němu ve městě panovala úžasná a nezapomenutelná atmosféra.
Byly to časy, kdy nám radio Hády hrálo i při výstavbě klubu Mersey a doslova jsme hltali každý song, každý rozhovor s kapelami, každou hitparádu. Při míchání malty a betonu pro vznikající klub Mersey jsme nasávali informace o tehdejší nezávislé scéně a pak večery trávili v klubu Harlem, kde kapely z radia Hády hrávaly. Byla to doba velkého nadšení, velkého závanu svobody a vše bylo pro nás nové, protože předchozí dekády jsme zahnívali v pozdní fázi komunismu.

4. června vystoupí kapely spjaté s Radiem Hády, a to Helmutova Stříkačka, Hrozně a frontman Dunaje Vladimír Václavek. Tyto indie stálice doplní psychedeličtí Please The Trees a dadaistická formace MMNK. Tanec obstarají DJs.

Na festival Vás zve ředitel Radia Hády Michal Mlejnek a spoluzakladatel klubu Mersey Pavel Tesař. Festival věnujeme také Michalovi Mašarákovi – legendárnímu umělci a vizionáři 90. let, který nyní vše bedlivě pozoruje z Vesmíru.

LINEUP:
15.00 Hrozně
17.00 Please TheTrees
18.30 Helmutova Stříkačka
20.30 MMNK
22.00 Vladimír Václavek
Po skončení koncertů afterparty s DJs

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Qb coffee roasters

Qb coffee roasters

Brno-Jundrov, Jihomoravský kraj
Hotel Global v Brně

Hotel Global v Brně

Brno-Kohoutovice, Jihomoravský kraj