Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Mercedes – Benz Cyklomaraton 2014 Zlín
Sportovní akce

Mercedes – Benz Cyklomaraton 2014 Zlín

V neděli 5. října se ve Zlíně uskuteční již tradiční Mercedes-Benz Cyklomaraton Zlín. Na cyklisty tu čeká krásná trasa, výběr ze dvou tratí různých délek a bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Stalo se již tradicí, že se seriál Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 loučí se sezónou ve Zlíně. Obuvnické město přivítá cyklisty tentokrát v neděli 5. října a opět bude hostit závěrečný závod celoročního seriálu cyklistických podniků. A bude to opět pomyslná třešnička na dortu, protože jedním z největších lákadel Cyklomaratonu Zlín je malebná a atraktivní trasa, která zavede závodníky do krásného prostředí v lesích Přírodního parku Želechovické paseky.

Mercedes-Benz Cyklomaraton Zlín bude mít zázemí v blízkosti budovy bývalého Prioru na náměstí T. G. Masaryka ve Zlíně. Již dopoledne tu budou probíhat závody Waterrr sport dětského poháru pro děti různého věku i dovedností, v poledne pak budou odstartovány závody dospělých.

Jako obvykle pořadatelé připravili dvě délky tratí. Kratší měří 25 kilometrů, delší 45 kilometrů. Obě ale vedou z baťovského města jihovýchodním směrem k proslulému lázeňskému městu Luhačovice a zase zpět. Pojede se členitým terénem s celou řadou líbivých sjezdů a výživných výjezdů v lesích a mezi loukami v krajině valašského rázu. Odměnou za výkon na trati bude pro závodníky krásný tříkilometrový sjezd okolo zlínské sjezdovky do cíle.
Samozřejmostí v závodech Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 je bohatý doprovodný program, díky němuž je i Cyklomaraton Zlín tipem na aktivní strávení dne pro celou rodinu. Stánky partnerů seriálu doplní i divácké soutěže, jako například závod na stacionárních kolech Mercedes-Benz Gold Sprints, v němž si můžete vyjet zajímavé věcné ceny. Pro zájemce bude připravena opět půjčovna horských kol značky Specialized (doporučujeme včasnou rezervaci přes on-line půjčovnu na stránkách seriálu).

O ženy s dětmi, které budou v prostoru startu a cíle čekat na své závodící partnery, budou v růžové zóně pečovat AVON ladies. Značka AVON je charitativním partnerem Mercedes-Benz Cyklomaratonu a zaštiťuje AVON jízdu proti rakovině prsu – ta se pojede jako nezávodní jízda, jejíž účastnice a účastníci získají speciální růžové číslo a růžové potítko AVON. Výtěžek ze startovného půjde na konto AVON proti rakovině prsu.

Program Mercedes-Benz Cyklomaraton Zlín 2014

  • 08:00 – 10:30 Registrace a prezentace závodníků
  • 08:00 – 09:30 Registrace a prezentace dětí
  • 10:00 – 10:45 Starty Dětský pohár v areálu
  • 10:55 – 11:50 Řazení na start (koridor 100 míst podle žebříčku CMT)
  • 11:50 – 12:00 Rozprava k závodu
  • 12:00 – 12:05 START ZÁVODŮ NA 45 km a 25 km
  • 12:15 – 12:45 Vyhlášení Dětského poháru
  • 15:00 – 15:45 Vyhlášení výsledků závodů na 45 a 25 km
  • 16:00 – 16:15 Tombola startovních čísel

Festivalový půlmaraton Zlín

Oblíbený běžecký závod ulicemi festivalového Zlína se v roce 2023 uskuteční ve standardním termínu Zlín Film Festivalu, a to v neděli 4. června. Jedná se silniční běžecký závod na distanci 21,097 kilometrů pro širokou veřejnost bez nutnosti příslušnosti ke sportovnímu oddílu či klubu.
Zlín, Zlínský kraj

Koncert Ewy Farne na 63. Zlín film festivalu

Ve čtvrtek 1. června 2023 se uskuteční v rámci 63. Zlín Film Festivalu koncert jedné z nejúspěšnějších zpěvaček u nás i v Polsku, stříbrné České slavice 2022 – Ewy Farne.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční trhy u Obchodního domu Zlín

Zpříjemněte si advent návštěvou Vánočního mini trhu u Obchodního domu Zlín. Těšit se můžete na vánoční strom, vánoční kolo a gastro stánky.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.
Zlín, Zlínský kraj

Kongresové centrum Zlín – kulturně společenské centrum

Kongresové centrum, které navrhla slavná architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, je zaměřené na pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Poskytuje také zázemí pro Filharmonii Bohuslava Martinů.
Zlín, Zlínský kraj

Gahurův prospekt ve Zlíně

Gahurův prospekt na náměstí T. G. Masaryka patří k urbanisticky nejcennějším místům ve funkcionalistickém Zlíně.
Zlín, Zlínský kraj

Edukační program pro děti v Památníku T. Bati

Baťův Památník zve k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně. Hlavní osou programu s lektorkou je pracovní sešit – komiks o historii Památníku.
Zlín, Zlínský kraj

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati patří k vrcholným dílům zlínského funkcionalismu. Tuto výjimečnou architektonickou stavbu je možno navštívit vždy ve středu, pátek, víkendy a státní svátky.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kafec: síť kaváren s výběrovou kávu a snídaněmi

Baristé, breweři, parta lidí, která miluje kávu. To je síť kaváren Kafec. Přijďte do Kafecu objevit kouzlo kávového světa i vy.
Zlín, Zlínský kraj

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.
Zlín, Zlínský kraj

Interhotel Zlín

Interhotel Zlín (bývalý hotel Moskva) je ideální kongresové centrum se skvělou polohou přímo v centru Zlína. Nabízí mimořádný komfort moderních pokojů a špičkově vybavené konferenční i gastronomické zázemí.
Zlín, Zlínský kraj

Bůrger

Martin Terč byl stavař, ale když skončil v nemocnici na JIP, rozhodl se udělat ve svém životě tlustou čáru.
Zlín, Zlínský kraj