!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival Mene Tekel 2021
Festival Mene Tekel 2021
">
12.4.
18.4.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival Mene Tekel 2021

Kdy 12. duben 2021 – 18. duben 2021
15. ročník mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel. Výstavy, koncerty, filmové projekce, literární setkání, odborná kolokvia, besedy s pamětníky, autogramiády, již tradiční rekonstrukce procesu, mše, interaktivní programy pro školní mládež.

Téma roku 2021: Právo na právo

Mezinárodní projekt MENE TEKEL je nekomerčním multidisciplinárním festivalem proti totalitě, pro paměť národa s cílem připomínat historické mezníky nejen naší země, ale i dalších států Evropy s přesahem do částí světa, kde jsou porušována základní lidská práva.

Během těchto dnů se organizátoři snaží širokému spektru veřejnosti představit žijící svědky politických perzekucí, totalitních hrůz a upozornit na absenci demokracie v rozličných částech naší planety.

Prostor dostávají nejrůznější zájmové, sociální a generační skupiny, festivalu se účastní významné osobnosti z celého světa, například političtí vězni, iniciátory a zakladatele nejrůznějších muzeí a památníků.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 12. 2020