!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Festival Mene Tekel 2020
Festival Mene Tekel 2020
">
24.2.
1.3.
+ Přidat foto

Festival Mene Tekel 2020

Kdy 24. únor 2020 - 1. březen 2020 Festivaly
14. ročník mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel. Výstavy, koncerty, filmové projekce, literární setkání, odborná kolokvia, besedy s pamětníky, autogramiády, již tradiční rekonstrukce procesu, mše, interaktivní programy pro školní mládež.

Mezinárodní projekt MENE TEKEL je nekomerčním multidisciplinárním festivalem proti totalitě, pro paměť národa s cílem připomínat historické mezníky nejen naší země, ale i dalších států Evropy s přesahem do částí světa, kde jsou porušována základní lidská práva.

Během těchto dnů se organizátoři snaží širokému spektru veřejnosti představit žijící svědky politických perzekucí, totalitních hrůz a upozornit na absenci demokracie v rozličných částech naší planety

.Prostor dostávají nejrůznější zájmové, sociální a generační skupiny, festivalu se účastní významné osobnosti z celého světa, například političtí vězni, iniciátory a zakladatele nejrůznějších muzeí a památníků.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 2. 2020