Úvod > Kalendář akcí > Mendel je...
Mendel je...
"> ">
23.7.
25.7.
+ Přidat foto
Festivaly

Mendel je...

Kdy 23. červenec 2021 – 25. červenec 2021
Multižánrový festival spojuje vědu, umění, hudbu, jídlo a zabaví se na něm jak rodiny s dětmi, tak odborníci.
Narozeniny Gregora Johanna Mendela, otce genetiky, slavíme i v tomto roce! Jeden z mála letošních festivalů proběhne ve dnech 23. – 25. července a vstupné je zdarma. Na festivlu se snoubí věda, víra a zábava. Dne 20.7.2021 popřejeme Mendelovi k narozeninám přímo v jeho rodišti v obci Vražné.

V pátek 23.7.2021 vám v zahradě Augustiniánského opatství nabídneme letní kino, o filmu rozhodnete sami hlasováním na FB. Sobota již tradičně nabídne popularizačně-naučné aktivity, které pořádáme společně s Mendelovým muzeem, komentované prohlídky celého areálu, oblíbené odborné přednášky a bohatý doprovodný kulturní program. Těšit se můžete také na cestu do časů Gregora Johanna Mendela a podívat se, jak se lidé tehdy oblékali, jak trávili volný čas a co si připravovali k obědu. Ve stinné zahradě opatství budou také probíhat lekce jógy pod vedením odborníků! V neděli 25.7.2021 můžete zavítat do baziliky na slavnostní mši svatou.

U partnerů festivalu jako Masarykova univerzita, Mendelova univerzita, Hvězdárna a planetárium Brno, VIDA!, Zoo Brno, Knihovna Jiřího Mahena a ve městech Vražné a Znojmo potkáte náš festivalový tým.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí