Úvod > Kalendář akcí > Mendel je...
Mendel je...
"> ">
17.7.
19.7.
+ Přidat foto

Mendel je...

Kdy 17. červenec 2020 - 19. červenec 2020 Festivaly
Multižánrový festival spojuje vědu, umění, hudbu, jídlo a zabaví se na něm jak rodiny s dětmi, tak odborníci.
Narozeniny Gregora Johanna Mendela, otce genetiky, slavíme i v tomto roce! Jeden z mála letošních festivalů proběhne ve dnech 17. – 19. 7. 2020 a vstupné je zdarma

Celý program již teď na www.mendelje.cz kde účastníky prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře. Tento formulář je nutné vyplnit z důvodu situace s COVID - 19.

V areálu opatství na Mendlově náměstí je v sobotu 18. 7. 2020 připraven popularizačně-naučný zábavný program. Mendelovo muzeum uspořádá workshop pro děti a komentované prohlídky areálu. V refektáři proběhnou přednášky odborníků z Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy. Slavnostní premiéru si zažije Mendel Box, překvapení pro návštěvníky. Později odpoledne vystoupí na pódiu kapela BomBarďák či Filharmonie Brno s filmovými melodiemi. Letošní novinkou v opatství bude letní kino, pod širým nebem uvidíte film Gravitace. Na sobotním programu u partnera festivalu na letišti Medlánky si návštěvníci užijí komentovanou prohlídku hangáru a budou mít možnost si za zvýhodněnou cenu zaplatit seznamovací let nad Brnem. Nedělní mše Marka Orko Váchy přiblíží Mendela jako člověka vědy a víry.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovarská Starobrno

Pivovarská Starobrno

Brno, Jižní Morava
Restaurace Skanzeen v centru Brna

Restaurace Skanzeen v centru Brna

Brno-střed, Jižní Morava
Hradní vinárna na Špilberku

Hradní vinárna na Špilberku

Brno, Jižní Morava