Úvod > Kalendář akcí > Mendelovy dny v Brně
Mendelovy dny v Brně
"> "> ">
2.11.
3.11.
Přidat foto
Výstavy

Mendelovy dny v Brně

Jako součást doprovodných programů plánuje Mendelovo muzeum různé kulturní akce (koncert, komentované prohlídky), které poskytnou příznivé podmínky pro navázání kontaktů a budování sítí s dalšími institucemi.

Masarykova univerzita a její Mendelovo muzeum se hlásí k odkazu Gregora Johanna Mendela, rodáka z Hynčic, a tohoto významného vědce si připomíná každý podzim v rámci Mendelových dnů.

Johann Mendel vstoupil v roce 1843 do augustiniánského řádu v klášteře na Starém Brně, který byl v té době střediskem moravské vzdělanosti, a přijal řádové jméno Gregor/Řehoř. Mendel získal vzdělání z přírodovědeckých oborů, naučil se techniku vědecké práce a z jeho pokusů a bádání vznikly odborné závěry, které jsou dnes známé pod názvem Mendelovy zákony dědičnosti. Mendel se tak stal otcem zakladatelem jednoho z nejvýznamnějších oborů současnosti – genetiky.

Ve výročním roce 2022, kdy si připomeneme 200. výročí Mendelova narození, se program zaměří na přínos Mendelovy všestranné osobnosti a jeho vědecké práce v kontextu Mendel a svět.

Světově uznávaného vědce a zakladatele genetiky přiblíží 2. a 3. listopadu 2022 přednášky a doprovodný program pro veřejnost. Program přednášek se zaměří na Mendelovy kontakty za jeho života i po něm, recepci Mendelovy osobnosti i jeho práce, přijetí i zneužití Mendela v rámci ideologií 20. století a překlady Mendelova díla.

Provozovatel

Centrum Mendelianum

Muzejní 1
659 37 Brno
Tel.:
+420 515 910 411
Email:
MendelDay@email.cz
WWW:
www.mendelianum.cz
GPS:
49,191620 16,608907
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Air Cafe

Kavárna Air Cafe

Brno, Jihomoravský kraj
EFI Hostinec Zelňák

EFI Hostinec Zelňák

Brno-střed, Jihomoravský kraj
Monogram Espresso Bar v Brně

Monogram Espresso Bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj