ÚvodKalendář akcíSportovní akceMemoriál Jana Veselého – České poháry v silniční cyklistice
Sportovní akce

Memoriál Jana Veselého – České poháry v silniční cyklistice

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Moravskoslezský kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Už po devatenácté hostí Ostrava a Moravskoslezský kraj nejlepší české cyklisty a cyklistky v rámci memoriálu Jana Veselého, nejslavnějšího československého cyklisty 20. století, absolutního vítěze Závodu míru.
Silniční cyklistika po odjetých 12 závodech Českých pohárů, Mistrovství České republiky a Mistrovství světa vstupuje do závěrečných závodů celoročního seriálu Českých pohárů. Milovníky silniční cyklistiky čekají předposlední kola letošní Carla kriterijní ligy, Brilon Cupu a Škoda Cupu. Všechny tři závody se pojedou v Moravskoslezském kraji. Borci v kategoriích od žactva po Elite začnou na uzavřeném okruhu na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě v sobotu 2. 9. V neděli 3. 9. pak budou pokračovat v Hrabyni pod hlavičkou Škoda Cupu. Zde se k nim přidají také kategorie mládežnické a ženské v rámci Brilon Cupu.
 

Přesto, že již proběhly národní šampionáty a ve všech kategoriích jsou známi držitelé titulů mistrů republiky, budou diváci svědky soubojů o vylepšení současných tabulkových pozic. A to soubojů ne ledajakých, protože nejlepší národní šampiony doplní mimo jiné i dvaadvacet reprezentantů, kteří startovali na nedávném Mistrovství světa ve Skotsku. 
 

Proč memoriál Jana Veselého

Hluboký vztah k Ostravě a dlouholeté přátelství s ostravskou cyklistickou legendou Vítězslavem Dostálem vedlo po smrti Českého cyklisty 20. století Jana Veselého v roce 2003 jeho ženu Evu k udělení práva pořádat memoriál tohoto významného českého sportovce právě v Ostravě.
 

O soutěžích

Carla kriterijní liga 2023
celoroční soutěž v silniční cyklistice vypsaná pro kategorie žáci mladší, žáci starší, žákyně mladší, žákyně starší, kadeti, kadetky, junioři, juniorky a ženy.

 
Termín konání: 2. 9. 2023
Místo konání: Ostrava-Poruba start první kategorie 09.00 hodin
Délka okruhu: 1600 m

Brilon Cup
- český pohár mládeže a žen
 
Termín konání: 2. 9. 2023
Místo konání: Hrabyně – Národní památník II. Světové války » Háj ve Slezsku » Smolkov » Lhota » Mokré Lazce » Hrabyně
Délka okruhu: 13,3 km

Škoda Cup
- český pohár mužů
 
Termín: 03. 09. 2023 od 14.00 hod
Místo konání: Hrabyně – Národní památník II. Světové války » Háj ve Slezsku » Smolkov » Lhota » Mokré Lazce » Hrabyně
Délka okruhu: 13,3 km
Start závodu: 14.00 hodin
Počet okruhů: 12
Počet kilometrů: 159,6 km

Provozovatel

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s

Závodní ulice 2891/86
703 00 Ostrava
Tel.:
+420 595 701 066
Email:
ssk.vitkovice@vol...
WWW:
https://www.ostra...
GPS:
49,803958 18,254625
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Mezinárodní maraton Emila Zátopka

V Ostravě startuje zbrusu nový maraton – na jediném certifikovaném okruhu, s mezinárodní účastní i televizním přenosem. Nese jméno legendárního běžce Emila Zátopka, který byl mimo jiné vyhlášen českým olympionikem století.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Zlatá tretra Ostrava 2025

64. ročník jedné z nejprestižnějších a nejpopulárnějších akcí českého sportu Zlatá tretra Ostrava se bude konat konat na konci května 2025. Akce je součástí seriálu World Athletics Continental Tour Gold.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Mistrovství světa žen ve florbale 2025

Česká republika bude v roce 2025 hostit Mistrovství světa žen ve florbale, stane se tak po druhé v historii (poprvé to bylo v roce 2013). Dějištěm bude Brno a Ostrava.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

32 vrcholů Beskyd

Máš rád výzvy a chceš poznat pohoří Beskyd? Tak teď jedna velká výzva stojí právě před tebou! Ulož si seznam 32 vrcholů Beskyd, vyjdi kopec, zapiš si datum a čas a hurá na další kopec. Máš na to celý rok a pořadí je jen na tobě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Svatováclavské slavnosti piva v Ostravě

Kulturní zařízení Ostrava – Jih a Zámek Zábřeh vás srdečně zvou na další ročník degustační přehlídky minipivovarů.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Colours of Ostrava 2024 – multižánrový hudební festival

21. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava opět proběhne s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic Ostrava

Cílem festivalu je obohatit a zpříjemnit letní dny obyvatelům a návštěvníkům města Ostravy vystoupeními rozličných českých i zahraničních folklorních souborů. Najdete nás v různých městských obvodech a to jak v sídlištní zástavbě, tak i v blízkosti nákupních center.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Královský košt Ostrava

Pultová degustace vín je organizována systémem all inclusiv, který umožňuje návštěvníkům ochutnat maximální množství vzorků.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Městský stadion v Ostravě – Vítkovicích

V moderním sportovním areálu v Ostravě-Vítkovicích se hraje fotbal, probíhají zde závody i mistrovství Evropy v lehké atletice a Zlatá tretra. Stadion je domácí půdou FC Vítkovice a FC Baník Ostrava.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravar Aréna v Ostravě

V moderní víceúčelové hale se konají nejvýznamnější kulturní, sportovní, společenské akce a koncerty. Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC Vítkovice Steel, pro veřejnost se zde pravidelně koná veřejné bruslení.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Kurzy inline bruslení Buď INline Ostrava

Rádi byste sportovali, ale váháte, jaký sport bude ideální? Inline bruslení je tu pro každého. Chcete se naučit na kolečkových bruslích či se jen zdokonalit? Jsou tu pro Vás kurzy inline bruslení Buď INline s Bruslíkem.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Muzeum Jubilejní kolonie v Ostravě

Bývalá lékařská ordinace a čekárna, která byla otevřena již v roce 1930, se promění v bytové muzeum. To představí život ostravských obyvatel na přelomu 30. a 40. let 20. století. Muzeum má v plánu otevřít nově 4. února 2024.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dělnické kolonie v Ostravě – Vítkovicích

Vítkovice, jedna z městských částí dnešní Ostravy, jsou ukázkou toho, jaké změny přinesla průmyslová revoluce. Výrobou železa se z malé vesnice stalo průmyslové centrum a to znamenalo vznik dělnické kolonie, kostela, radnice, tržnice, hospod a škol…
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Sportovní areál U Cementárny

Unikátní areál s in-line dráhami, pumptrackem, parkourem, skateparkem, dětským hřištěm, tenisovými kurty a zázemím.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bruslařský areál U Cementárny v Ostravě pro milovníky in-line

Sportovní areál U Cementárny v Ostravě-Vítkovicích je multifunkční sportovní městský park, kde se nachází tratě pro in-line bruslení, dětská a multifunkční hřiště, tenisové kurty, skatepark, parkourové hřiště a pumptracková dráha. Nechybí ani občerstvení, půjčovna bruslí a skříňky pro úschovu.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Divadlo Mír v Ostravě

Divadlo Mír patří mezi nejmladší ostravská divadla. Založil ho herec Albert Čuba a provoz byl zahájen v březnu 2017 komedií Dva úplně nazí muži.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Clarion Congress Hotel Ostrava

Clarion Congress Hotel Ostrava vám nabízí pod jednou střechou vše, co na svých cestách potřebujete. Klidné pokoje, restauraci, parkování, rozsáhlé wellness centrum a zasedací prostory.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel VP1 Ostrava

Hotel VP1 se nachází v samotném srdci Dolních Vítkovic. V nabídce jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje standardního vybavení.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Minipivovar Pikard na zámku Zábřeh v Ostravě

Zámecký minipivovar Pikard v Zábřehu byl obnoven v letech 2004-2007. Tradice vaření piva zde byla dokladována již v roce 1652. Později byla vzhledem k pohnuté historii celého objektu přerušena.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Restaurace Roxbery

Roxbery je restaurace s mezinárodní kuchyní, kde si každý gurmán může najít v naší nabídce to, co právě jej zaujme.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Zámek Zábřeh – komfortní ubytování a gastronomie na zámku

Opuštěné a polorozpadlé šlechtické sídlo znovu ožilo jako historická scéna pro vaše zážitky. V letech 2004-2007 byl zámek rekonstruován, aby se v září 2007 vrátil jako designový historický hotel, domácí pivovar Pikard (obnoven po 400 letech), restaurant a pivní & vinné koupele.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Hotel Elmontex

Elmontex se nachází v klidném prostředí Ostravy – Hrabůvky s výbornou dostupností městskou hromadnou dopravou.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Hotel Veronika Ostrava – Vítkovice

Hotel Veronika Ostrava se nachází v městské části Vítkovice, na hlavním náměstí tohoto městského obvodu, cca 2 km od centra Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Best Western hotel Vista Ostrava

Kompletně zrekonstruovaný Best Western Hotel Vista nabízí širokou škálu služeb pro firemní a konferenční klientelu. Moderně zařízené hotelové pokoje, gurmánský Restaurant Buena Vista, nové konferenční sály a profesionální a osobní přístup k hostům, zpříjemní Váš pobyt v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj