Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Melodické tělo – týdenní letní dílna ve Slavonicích
Hudební a divadelní akce

Melodické tělo – týdenní letní dílna ve Slavonicích

Od 25. července do 1. srpna nás uprostřed malebných Slavonic společně provedou týdenní dílnou choreografka Smadar Emor (Izrael) a Petra Urbanczyková (ČR), která vyučuje dechovou techniku a zpěv. Pohyb, zvuk, tanec a píseň splynou do přirozené a organické jednoty.
Každý den se bude skládat ze tří bloků, kdy se propojí dech, pohyb a hlas. Bude se rozvíjet osobní tvořivost a improvizovat ve skupině. Rozšíříte si dynamiku, barevnost a objem hlasu. Sólově i ve skupinách se budou vytvářet malé kompozice "vokálního tance".

Dílna posílí dispozice účastníků – výsledkem práce bude intenzivní zkušenost vlastního těla, větší bohatost hlasového projevu, jak ve zpěvu, tak i v řeči, otevřou se nové možnosti tvořivosti. Dílna je vhodná pro zájemce, kteří se zabývají hlasem nebo tělem – neočekává se od vás, že máte zkušenosti s oběma oblastmi.

Druhým doplňujícím předmětem bude práce s dechem, kterou povede Petra Urbanczyková. Ponoříme se do svého dechu (znovuobjevení komfortního a plného dýchání, relaxační a léčebné techniky východu – jóga, tai-chi, buto), uchopíme dech jako dech jako průpravu na cestě k jednotě. Budeme pozorovat, jak se navzájem ovlivňují dech a naše emoce.

Mikuláš pod parou

Mikuláš, čert a anděl budou opět nadělovat hodný i zlobivým. Nadílka zahalená do oblak páry, a k tomu nebude chybět výborná grilovaná kýta, pivo, punč a svařené víno.
Dačice, Jihočeský kraj

Mikuláš na náměstí v Dačicích

Svatý Mikuláš se v doprovodu Anděla a všudypřítomného dovádění čertů setká s dětmi na Palackého náměstí.
Dačice, Jihočeský kraj

Přivítání nového roku v Dačicích

Přivítání nového roku na Palackého náměstí.
Dačice, Jihočeský kraj

Andělská pošta a rozsvícení vánočního stromu v Nové Bystřici

První adventní neděle letos připadá na 27. listopadu 2022 a my ji radičním rozsvícením vánočního stromu a okolní výzdoby, ale také andělskou poštou.
Nová Bystřice, Jihočeský kraj

Návštěvnické centrum Graselových stezek

Služby Návštěvnického centra Graselových stezek fungují celoročně! Najdete jej v nově otevřeném Spolkovém domě ve Slavonicích.
Slavonice, Jihočeský kraj

Půjčovna koloběžek ve Slavonicích

Město Slavonice a jeho okolí jsou každopádně ideální lokalita jak pro aktivní odpočinek, tak i pro romanticky strávené chvíle, na které jen tak nezapomenete.
Slavonice, Jihočeský kraj

Slavonice – renesanční soubor historických památek

Malebné město Slavonice na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční památky. Okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města.
Slavonice, Jihočeský kraj

Cyklostezka Thayarunde – ze Slavonic do Rakouska

Celá cyklostezka Thayarunde měří celkem 111 km, přičemž 50 km je po asfaltových cestách po bývalých železničních tratích a 61 km vede po málo frekventovaných silnicích. Úsek mezi Slavonicemi a rakouským Dobersbergem vede po bývalé železniční trati a má 13 km.
Slavonice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Arkáda

Pobyt v Hotelu Arkáda v historické budově přímo na hlavním náměstí je neobyčejným zážitkem i ideální základnou k vychutnání krás Slavonic a České Kanady.
Slavonice, Jihočeský kraj

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

V místě bývalého renesančního panského statku je dnes nově rekonstruovaný areál hotelu a restaurace, který poskytuje široké spektrum služeb. V místě bývalého ovčína bylo vybudováno pohodlné rychlé občerstvení, které se také využívá pro koncerty.
Slavonice, Jihočeský kraj

Penzion Bejčkův mlýn

Nechte se hýčkat atmosférou místa a načerpejte energii v klidném a zdravém prostředí. Penzion Bejčkův mlýn, město Slavonice a jeho překrásné okolí, pro svou působivou krásu jsou pro vás zárukou příjemného strávení volného času.
Slavonice, Jihočeský kraj

Kemp Letní den ve Starém Hobzí

Kemp Letní den nabízí ideální možnosti ubytování i využití volného času. Specializujeme se především na rodiny s dětmi, čemuž odpovídá i naše vybavení.
Staré Hobzí, Jihočeský kraj