Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Mělnické medvídkování
Výstavy

Mělnické medvídkování

Mělnické medvídkování aneb život medvídků v muzeu – výstava plyšových medvídků ze sbírky Evy Šímové v malém sále.

Plyšoví medvídci ze sbírky Evy Šímové zažijí léto v malém sále muzea. Měkoučcí plyšáčci si zapůjčí na hraní kočárky, houpadla a autíčka z muzejního depozitáře a přes prázdniny se jistě nudit nebudou. A nudu v muzeu nezažijí ani návštěvníci, na které čeká interaktivní koutek s herními prvky s medvědími motivy. Mezi těmito samoobslužnými prvky naleznou například maxipexeso, medvídkové domino pro nejmenší či herničku s plyšáky. Pro děti bude připravena série komentovaných prohlídek výstavy s Jitkou a Míšou Plýšou (nebo jeho kamarády), po nichž bude následovat tvořivá medvědí dílnička. Na setkání se můžete těšit v úterý 22.7. 10.00 -11.00, ve středu 23.7. 10.00 -11.00, 14.00 – 15.00, dále ve čtvrtek 24.7. 10.00 -11.00, 14.00 – 15.00 a v pátek 25.7. 10.00 – 11.00.

Na výstavě bude mezi nejstarší skvosty patřit medvídek na kolečkách, Meluzín, který se narodil v roce 1910. Sběratelka vystaví řadu medvídků vyrobených v padesátých letech firmou Hamiro, ale i ty z dílny anglické výtvarnice Isabelle zvané "Charlie Bears". Chybět nebude ani medvědí pár Jack a Jackie, kteří byli prvními medvědy v majetku paní Šímové.

Celou výstavu bude doprovázet soutěžní pátrání po plyšových medvědech, kteří se rozutekli po celém městě. Od 16. července naleznete na stránkách mělnického muzea či v pokladně muzea deset fotografií plyšových medvědů s indicií, kde je hledat. Vaším úkolem bude neposedné medvídky vypátrat a odpověď přinést do pokladny muzea nebo poslat na adresu cermakova@muzeum-melnik.cz do 23. srpna. Ze správných odpovědí bude vylosováni výherci, kteří se budou moci těšit z poukazů na skvělé občerstvení v mělnickém nekuřáckém doupěti u Němého Medvěda.

Provozovatel

Regionální muzeum Mělník

Nám. Míru 54
276 01 Mělník
Tel.:
+420 315 630 936
Tel.:
+420 315 630 922
Email:
muzeum@muzeum-mel...
Email:
pokladna@muzeum-m...
WWW:
www.muzeum-melnik...
GPS:
50,352681 14,474527
 
 

Vstupné

Cena: 25 Kč

Snížená cena: 15 Kč

Rodinné vstupné: 50 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Předvánoční řemeslný jarmark v Mělníku

Tradiční jarmark s ukázkou řemesel a dílničkami pro děti ve všech prostorech Regionálního muzea Mělník.
Mělník, Středočeský kraj

Historické betlémy, ozdoby a dárky

Výstava vyřezávaných a ručně malovaných betlémů z let 1840–1940 doplněná o historické vánoční ozdoby a dekorace ve velkém sále Regionálního muzea Mělník.
Mělník, Středočeský kraj

Mělnická jizerská padesátka

Nenechte si ujít Mělnickou jizerskou padesátku, která se koná 18. června na Náměstí Míru. Kdo se umí zasmát nejen druhým, ale třeba i sám sobě, neměl by v uvedenou dobu na uvedeném místě rozhodně chybět!
Mělník, Středočeský kraj

Zimní prohlídky zámku Mělník

Dominantou Mělníka je zámek a od zámku je nádherný pohled na soutok Labe a Vltavy, posvátnou horu Říp i vinice svaté Ludmily.
Mělník, Středočeský kraj

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Mělnické muzeum pořádá řadu akcí a výstav po celý rok.
Mělník, Středočeský kraj

Mělnické podzemí – historické podzemí s nejširší studnou

V Mělníku je možné podniknout prohlídku části podzemí a středověké studny ze 14. století, která je přístupná pouze 150 metrů dlouhou podzemní chodbou a je nejširší studnou v České republice.
Mělník, Středočeský kraj

Pocta Janu Palachovi v Mělníku

Naproti bývalému gymnáziu v mělnických Jungmannových sadech, kde roku 1966 Jan Palach maturoval stojí neobvyklý pomník s názvem Pocta Janu Palachovi.
Mělník, Středočeský kraj

Galerie Ve Věži Mělník

Gotická věž Pražské brány představuje nejstarší dochovanou součást středověkého městského opevnění. Současná podoba těla věže pochází z roku 1536. Věž sloužila i jako vězení, později zde byl vybudován vodojem. Od 60. let 20. století je Pražská brána využívána jako galerie výtvarného umění.
Mělník, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Němý Medvěd – Burger & Beer Bar Mělník

Minipivovarská pivnice se špičkovými burgery! Piva z vlastního, ale i jiných lokálních pivovarů, vyhlášená kuchyně, široký výběr rumů, příjemné prostředí.
Mělník, Středočeský kraj

Restaurace na Hradbách v Mělníku

Restaurace se nachází v Mělníku v unikátních prostorách středověké fortifikace ze 13. století.
Mělník, Středočeský kraj

Kafe Mělník ve Věži

Kafe Mělník je ikonickým místem každého milovníka kávy i čaje v Mělníku. Je umístně ve "věži", Pražské bráně na náměstí 5. května.
Mělník, Středočeský kraj

Kavárna TaStodola

Navštivte útulnou kavárnu v srdci Mělníka. TaStodola se nachází v uličce od náměstí a překvapí vás unikátním designem a dobrou kávou z lokální pražírny. Na výběr dostanete z klasických i bezlepkových dortů.
Mělník, Středočeský kraj