Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Medovinobraní na zámku Štědrá u Žlutic
Historické a vojenské akce

Medovinobraní na zámku Štědrá u Žlutic

Historické slavnosti věnované medovině.

Medovinobraní, to je historické odpoledne zasvěcené lahodnému staročeskému nápoji – medovině. Té se zde bude prodávat mnoho druhů a návštěvníci se budou moci zúčastnit koštu medoviny, při němž sami vyberou Medovinu roku.

O jejich zábavu se se postarají historičtí šermíři ze skupin Inferno a Okořská garda, půvabné tanečnice ze skupiny Naruby, hadí mág Cave, hudební skupina Paleta (keltský folk), vikingští válečníci, dobová kovárna i sdružení Civtas Pragensis s vojenským ležením a ukázkou střetu z dob husitských válek.

Děti si u mistra svíčkaře budou moci vyrobit pravou voskovou svíčku. Na nádvoří zámku bude tržiště s občerstvením a vynikajícím medovým pivem.

Vstupné je 120 Kč, snížené 60 Kč.

Provozovatel

Zámek Štědrá

1
364 51 Štědrá
Tel.:
+420 608 569 397
Tel.:
+420 731 005 123
Email:
xomi@seznam.cz
Email:
info@zamekstedra.cz
GPS:
50,057749 13,113635
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Postřelí
Tipy na výlet:
Štědrá a okolí
 

Vstupné

Cena: 120 Kč

Snížená cena: 60 Kč

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Koleda pro Štědrušku

Zámek Manětín zve na hraný vánoční příběh s názvem Koleda pro Štědrušku!
Manětín, Plzeňský kraj

Valečský vánoční špacír

Pochod.
Valeč, Karlovarský kraj

Zimní prohlídky zámku Valeč

Barokní zámek Valeč na úpatí Doupovských hor je letos opět otevřený návštěvníkům i v zimě. Spolu se vstupenkou si v Informačním centru Prádelna můžete půjčit průvodcovský text (vratná kauce 100 Kč) a s ním si sami procházet zámek libovolně dlouhou dobu.
Valeč, Karlovarský kraj

Podzimní a zimní prohlídky kláštera Teplá

Vydejte se na prohlídku tepelského kláštera Premonstrátů i v zimním období.
Teplá, Karlovarský kraj

Zámek Štědrá na Karlovarsku

Zámek Štědrá se nachází ve stejnojmenné obci, mezi Žluticemi a Toužimí. Barokní stavba, která je dnes chráněnou památkou, nejvíce utrpěla za socializmu a v 90. letech. Nyní prochází nákladnou a zdlouhavou rekonstrukcí, po níž bude zpřístupněna turistům.
Štědrá, Karlovarský kraj

Poutní a naučná Skokovská stezka

Z kláštera premonstrátů v Teplé se můžete vydat do Skoků, místa, kde stojí jeden z nejslavnějších mariánských poutních kostelů Navštívení Panny Marie. Po obnovené poutní trase dlouhé 68 kilometrů dojdete do zvláštního místa, kde se čas zastavil.
Žlutice, Karlovarský kraj

Skoky u Žlutic – Poutní kostel Navštívení Panny Marie ve Skocích

Ve Skocích nedaleko Žlutic bývalo jedno z nejslavnějších mariánských poutních míst v Čechách, proslavené stejně jako dodnes známé Lurdy zázračnými uzdraveními, a zdejší "panenkou skákavou", Pannou Marií Skokovskou.
Žlutice, Karlovarský kraj

Poutní kaple Panny Marie u Lachovic na Toužimsku

Novou kulturní památkou na území Karlovarského kraje se v závěru roku 2020 stala poutní kaple Panny Marie nedaleko obce Lachovice na Toužimsku. Pozdně barokní kaplička, která nedávno prošla kompletní rekonstrukcí, se nachází na křižovatce polních cest asi dva kilometry východně od Lachovic.
Toužim, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Pub Cihelna Žlutice

Útulné a stylové prostředí nové restaurace, kvalitní a chutná jídla, bohatý nápojový lístek a výběr z několika druhů pěnivého moku čeká na vás nedaleko Velkého náměstí v obci Žlutice, v restauraci Pub Cihelna.
Žlutice, Karlovarský kraj

Penzion Nad hradbami Žlutice

Ubytování v poklidném prostředí Žlutic najdete v Penzionu Nad hradbami. Penzion je po celkové rekonstrukci, čemuž odpovídá i kvalita ubytování. Stravování je možné v restauraci penzionu.
Žlutice, Karlovarský kraj

Penzion Harmonie ve Žluticích

Ve Žluticích asi 30 km od Karlových Varů leží Penzion Harmonie, který kromě příjemného a nového ubytování nabízí možnost sportovních aktivit pomocí dvou simulátorů Visual.
Žlutice, Karlovarský kraj

Podviniční mlýn

Nevíte, kde strávit dovolenou nebo víkendový pobyt? Ubytování v klidném a atraktivním prostředí pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce.
Manětín, Plzeňský kraj