Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Masopust Královské Poříčí
Lidová řemesla a trhy

Masopust Královské Poříčí

Masopustním veselím ožije v sobotu 5. března Královské Poříčí. V 11 hodin se sejdou masky přímo na nádvoří Statku Bernard. Bude se nabízet drobné občerstvení, bude zvolen král Masopustu a oceněny budou i nejnápaditější masky!
Jako vždy započne celá akce masopustním průvodem od místního zámečku směrem na statek. Na Bernardu bude připravena volba krále masopustu, zabijačkový raut, lidová hudba a jiné zimní dobroty, které vás zahřejí.

Nasajte s námi nezaměnitelnou atmosféru tradičních masopustních rejů, čeká vás kulturní lidový program – muzika, divadlo, soutěže, na závěr slavnostně pohřbíme masopustní basu.

Jste zváni na jedinečné zabíjačkové hody! Starobylý masopustní jarmark, který je pojat jako velká oslava jídla, bude nabízet vybrané uzeniny, sýry, perníky, domácí koláče, trdelníky a spoustu dalších dobrot!

Zabijačkový raut, aneb sněz na co máš chuť - od 11 do 15 hod. bude v hodovní síni probíhat zabijačkový raut, kde budou samé vybrané speciality. Cena vstupenky je 190 Kč na osobu, děti do 4 let zdarma v doprovodu dospělého, děti 4 – 12 let – 99 Kč. V ceně vstupenky můžete volně vybírat z rautové nabídky po dobu setrvání v hodovní síni (v ceně vstupenky nejsou zahrnuty nápoje).
 

Provozovatel

Statek Bernard

Šachetní 135
357 41 Královské Poříčí
Tel.:
+420 352 629 722
Tel.:
+420 737 136 766
Email:
info@statek-berna...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.state...
WWW:
kralovske-porici.eu/
GPS:
50,195471 12,673467
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Štefan Margita – Na správné cestě

Štefan Margita, operní pěvec, tenor se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu!
Sokolov, Karlovarský kraj

Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket

Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří.
Loket, Karlovarský kraj

Zimní prohlídky na hradě Loket

Hrad Loket si můžete prohlédnout s průvodcem nebo si ho projít od sklepů až po půdu sami. V několika patrech studených a vlhkých kobek naleznete expozici útrpného práva. Hrad je pro návštěvníky otevřen denně.
Loket, Karlovarský kraj

Stamic, Sommer, Haydn

Koncert.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Statek Bernard – centrum řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře

Statek Bernard v Královském Poříčí leží uprostřed světoznámého lázeňského trojúhelníku, pouhých 10 minut autem od Karlových Varů. Najdete zde Centrum tradičních řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře.
Královské Poříčí, Karlovarský kraj

Kurzy plavání kojenců a batolat Delfínci

Přijďte si k nám hrát, ať je voda kamarád! Naučte své děti cítit se jako ryba ve vodě! Pod vedením certifikované instruktorky Jany Bezděkovské hravou formou. Plavání je vhodné pro miminka a děti do 5 let. Kurzy se konají v Sokolově, Ostrově a Praze.
Sokolov, Karlovarský kraj

Pseudokrasové jeskyně v údolí řeky Ohře

Jeskyně mezi Královským Poříčím a Starým Sedlem, které vytvořila voda při zařezávání řeky Ohře do okolního terénu, najdete po obou březích. Prozkoumat je můžete jen s běžným vybavením – baterkou nebo čelovkou.
Staré Sedlo, Karlovarský kraj

Památník bitvy u Sokolova v Sokolově

Západočeský Sokolov a ukrajinské Sokolovo spojuje jen podobný název města, přesto v západočeském městě najdete připomínku bitvy, která se odehrála nedaleko ukrajinské obce.
Sokolov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Permon v Sokolově

Sokolovský Pivovar Permon, to je legenda na české kraftové scéně! Vystudovaný kybernetik Ladislav Sás začínal v roce 2006 s vařením piva v garáži, za sládka si vybral svého zetě a obchod řeší jeho syn.
Sokolov, Karlovarský kraj

Gurmánský zážitek v hotelu Císař Ferdinand

Každé úterý a čtvrtek se na terase hotelu Císař Ferdinand, pod hradem Loket, můžete zúčastnit grilování selátka a otevírání slovanské podzemní pece. Tu nenajdete nikde jinde na území ČR!
Loket, Karlovarský kraj

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech Císař Ferdinand, St. Florian a U Bílého koně.
Loket, Karlovarský kraj

Pivovarské muzeum Loket

V rodinném minipivovaru svatý Florián v Lokti na Sokolovsku se nově nachází pivovarské muzeum, které se stalo součástí rozlehlých prostor pivovaru. Malá pivovarská expozice se nachází v Payerově domě – jednom z nejstarších domů ve městě.
Loket, Karlovarský kraj