Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Průvod sv. Martina aneb Pojďte s námi rozsvítit Frýdlant
Společenské akce

Průvod sv. Martina aneb Pojďte s námi rozsvítit Frýdlant

Ústřední postavou Martinského posvícení bude Martin na bílém koni, který v 17:00 hod. povede od hradu a zámku Frýdlant směrem k městskému parku průvod světel. Cestu budou lemovat vydlabané dýně, ve kterých budou svítit svíčky.
Svatý Martin dorazí k zámku Frýdlant v 16:45 hodin a v 17:00 vyrazí se svými následovníky přes město do městského parku. Vítány jsou lucerny, lampiony, jakékoli světýlko, které rozjasní podzimní podvečer.
Až průvod, do kterého si může každý přinést vlastní světýlko, dorazí do parku,mohou se účastníci těšit na světelnou show, která začne v 18:00 hodin.

Mezitím bude od 16:00 do 19:00 probíhat kulturní program na náměstí T. G. Masaryka. Připraveno bude i občerstvení a stánky tradičních řemesel.
 

Program

16:45 sraz na nádvoří frýdlantského zámku
17:00 příjezd sv. Martina na zámek
17:05 odchod celého průvodu do městského parku
18:00 světelná show.

Od 16:00 – 19:00 bude probíhat kulturní program na náměstí T. G. Masaryka.

Provozovatel

Město Frýdlant

T. G. Masaryka 37
464 13 Frýdlant
Tel.:
+420 482 464 011
Email:
mesto@mu-frydlant.cz
GPS:
50,915618 15,074730
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Město:
Frýdlant
Tipy na výlet:
Frýdlant a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Koncert Petr Lüftner a host Eliška Lüftnerová

Koncert písničkáře Petra Lüftnera, který se doprovází na akordeon, kytaru či ukulele.
Nové Město pod Smrkem, Liberecký kraj

Volkswagen Bedřichovská 30

Bedřichovská 30 startuje ve čtvrtek 9. února od 13:30 hodin. Trasa vede k rozcestí U Buku, na Novou Louku, Kristiánov, Čihadla, ke Žďárku, na Hřebínek a k rozcestí Za přehradou. Závod se jede volnou technikou.
Bedřichov, Liberecký kraj

ČT Jizerská 10

Netroufáte si na padesátku, pětadvacítku ani třicítku? Desítka by stačila? V rámci třídenní Jizerské 50 si můžete zajet Jizerskou 10. V sobotu 11. února se na vás těšíme na startu ve 14:00 hodin.
Bedřichov, Liberecký kraj

ČT Author Cup 2023

ČT Author Cup se za dobu svého trvání stal největší, nejznámější a nejpopulárnější akcí na horských kolech v Česku a jeho dosah značně přesáhl hranice Libereckého kraje.
Bedřichov, Liberecký kraj

Kostel Nalezení sv. Kříže ve Frýdlantu

Děkanský kostel je po hradu nejvýznamnější historickou památkou ve Frýdlantu, je svědkem celých jeho dějin.
Frýdlant, Liberecký kraj

Hrad a zámek Frýdlant – nejstarší expozice ve střední Evropě

Frýdlant je jedním z nejnavštěvovanějších historických objektů v České republice. Z původního gotického hradu byl během staletí přestavěn na rozlehlý renesanční zámek s bohatou výzdobou a rozsáhlými sbírkami nesmírné historické a umělecké ceny.
Frýdlant, Liberecký kraj

Naučná stezka na Křížovém vrchu ve Frýdlantu

Frýdlantská stezka v rezervaci Křížový vrch ukazuje historii a kouzlo tamního podzámčí. Návštěvníci na ní najdou informační tabule, odpočinková místa s vyhlídkou na hrad a zámek i povalový chodníček s přemostěním mokřadu.
Frýdlant, Liberecký kraj

Radniční věž ve Frýdlantu

Vystoupejte na 48 m vysokou radniční věž. Rohová věž s hodinovým strojem je přístupná pouze s průvodcem. Každou celou hodinu se z vrcholu věže ozývá zvonkohra s různými melodiemi.
Frýdlant, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký pivovar Frýdlant

Filozofií Zámeckého pivovaru Frýdlant je vařit dobrá a poctivá piva dle zavedených stylových kategorií, zároveň se zde však nebojí experimentovat a přinášet vlastní nápady. Při vaření se dodržují klasické výrobní postupy, avšak doplněné o vlastní know how, za užití moderních technologií.
Frýdlant, Liberecký kraj

Spa Hotel Antonie ve Frýdlantě

Zbrusu nový hotel Antonie ve Frýdlantu je novostavbou se zřetelnými rysy funkcionalismu posíleného o technologie 21. století. Nabízíme ubytovací, kongresové, restaurační, wellness a spa služby a komplexní sportovní zázemí pod jednou střechou.
Frýdlant, Liberecký kraj

Selský dvůr v Raspenavě

Selský dvůr nabízí možnost zúčastnit se menších hospodářských prací nebo kurzů vaření. Penzion je ve starém původním statku renovovaném do původního stavu a provozní části statku jsou zachovány tak, aby mohly dále sloužit svému účelu.
Raspenava, Liberecký kraj

Ubytování se Slunečním domě Ekocentra Oldřichov v Hájích

Areál se nachází v poklidné obci Oldřichov v Hájích, která je branou do Jizerských hor severně od Liberce. Ekocentrum nabízí moderní a pohodlné ubytovací zázemí v obci Oldřichov v Hájích, která je výborným výchozím bodem pro výlety do regionu Jizerské hory.
Oldřichov v Hájích, Liberecký kraj