ÚvodKalendář akcíHudební a divadelní akceMarkéta Fassati a Jaroslav Březina
Hudební a divadelní akce

Markéta Fassati a Jaroslav Březina

Klasika na dvoře aneb krása dvou hlasů.
Markéta Fassati je česká sopranistka známá pro svůj široký repertoár zahrnující operu, klasickou hudbu a populární písně. Vystudovala Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze, kde získala vynikající hudební vzdělání. Fassati pravidelně vystupuje na prestižních mezinárodních i domácích scénách, včetně významných operních domů a festivalů.

Její kariéra je charakterizována spoluprací s významnými orchestry a dirigenty. Kromě operního zpěvu se Markéta Fassati věnuje také koncertní činnosti a často je zvána na různé kulturní akce a charitativní koncerty. Její hlas je ceněn pro svou čistotu, rozsah a výrazovou schopnost, což jí umožňuje interpretovat různorodý repertoár s vysokou uměleckou úrovní.

Markéta Fassati je také známá svým zájmem o soudobou hudbu a podílí se na premiérách děl současných skladatelů. Je aktivní i v oblasti vzdělávání a podporuje mladé hudební talenty. Její přínos české hudební scéně je výrazný a její vystoupení jsou vždy oceňována jak odbornou kritikou, tak širokou veřejností.

Jaroslav Březina je český tenorista, který si získal uznání za své vynikající pěvecké schopnosti a široký repertoár zahrnující operu, oratorní hudbu a písně. Vystudoval operní zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, kde byl jedním z nejlepších studentů své generace.

Březina pravidelně vystupuje na předních českých operních scénách, jako jsou Národní divadlo v Praze, Národní divadlo Brno a Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Jeho repertoár zahrnuje hlavní tenorové role v operách od Mozarta, Verdiho, Pucciniho a dalších skladatelů. Mezi jeho nejvýznamnější role patří například Don Ottavio v Mozartově opeře Don Giovanni, Alfredo ve Verdiho La traviatě a Rodolfo v Pucciniho Bohémě.

Kromě operní tvorby je Jaroslav Březina také vyhledávaným koncertním pěvcem. Spolupracuje s významnými orchestry a dirigenty na provedení velkých oratorních děl, jako jsou Beethovenova Devátá symfonie, Dvořákovo Stabat Mater a Janáčkova Glagolská mše. Jeho vystoupení jsou ceněna pro precizní techniku, emocionální hloubku a schopnost přenést posluchače do hudebního světa skladatelů.

Březina se také věnuje pedagogické činnosti a působí jako mentor mladých zpěváků, kterým předává své bohaté zkušenosti a znalosti. Jeho přínos české hudební scéně je značný a jeho umělecká kariéra je příkladem oddanosti a lásky k hudbě. Jeho vystoupení jsou vždy vysoce oceňována jak publikem, tak kritikou, a jeho hlas je považován za jeden z nejlepších tenorových hlasů současnosti v České republice.

Jaroslav Březina je také již dvojnásobným držitelem prestižní Ceny Thálie, kterou obdržel za své vynikající výkony na operní scéně v roce 2015 a 2023.

Provozovatel

Kulturně komunitní centrum Koruna, z.ú.

nám. Osvoboditelů 44/15
153 00 Praha 16
Tel.:
+420 602 358 226
Email:
administrativa@ce...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.centrumkoruna.cz
GPS:
49,983138 14,357304
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha 16 a okolí
 

Cena

Cena: 250 Kč

Snížená cena: 190 Kč

Poznámka:Snížená cena v předprodeji do 21.08.2024.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Flamengo Reunion Session

Flamengo Reunion Session – koncert na dvoře.
Praha 16, Praha

Duo docentky

Duo docentky – stand up.
Praha 16, Praha

Mahuki

Mahuki je edinburský jazz fusion projekt, v jehož čele stojí český kytarový virtuos Honza Kouřimský.
Praha 16, Praha

Filharmoniště v Koruně – Duo Beautiful Strings

Filharmoniště v Koruně – hravý koncert vážné hudby pro batolata, rodiče i prarodiče
Praha 16, Praha

Zva 12-28 Band

Koncert skupiny ZVA 12-28 BAND.
Praha 16, Praha

Vzpomínka na Marsyas

Břímě, S Luisem, Zmzrlinář, Marsyas a Apollón, Dětský šaty, Dům z obilí, Barvám, Hrnek, Nebeská brána, Slunce a déšť, Příště se ti radši vyhnu, Větrem nech se vést a další nesmrtelné klasiky v podání osiřelého bandu, jehož protagonista je toho času na dlouhodobé zdravotní dovolené.
Praha 16, Praha

Havelské posvícení v Radotíně

Tradiční kulturní akce pořádaná Městskou částí Praha 16 spojená se staročeským jarmarkem. Další ročník Havelského posvícení se v Radotíně uskuteční 12. – 13. října 2024.
Praha 16, Praha

Radotínské burčákobraní

MČ Praha 16 ve spolupráci s Českým archivem vín vás srdečně zvou na Radotínské burčákobraní, které se uskuteční před radotínskou radnicí na nám. sv. Petra a Pavla.
Praha 16, Praha

Aktivity v okolí

Radotínské lávky

Od září 2023 mohou chodci a cyklisté v Radotíně využívat dvě lávky – přes Berounku a nad frekventovanou silnicí. Díky nim je bezpečnější provoz jak v samotné městské části, tak také i mezi dalšími okrajovými částmi Prahy 5.
Praha 5, Praha

Naučná stezka Radotín

Jedenáct kilometrů dlouhá trasa je vedena po území Radotín i na katastrech Kosoře a Lochkova. Místní i turisy přivádí do těch nejkrásnějších míst radotínského okolí. Ukáže vám místní přírodní zajímavosti, jako jsou například Radotínské skály a Slavičí údolí.
Praha 16, Praha

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky – bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.
Praha 5, Praha

Velkotržnice Lipence

Vznik Velkotržnice Lipence se datuje k roku 1991. Prostor o rozloze více než 11 ha. Ve stáncích zakoupíte čerstvé ovoce, zeleninu, oříšky či zahradní potřeby.
Praha 5, Praha

Motokárová trať Kart Centrum Radotín

Motokárová trať Kart Centrum Radotín nabízí pravé závodnické vyžití na nejdelší motokárové trati v Evropě. Celková délka tratě je 1 300 metrů, kterou lze přizpůsobit i na 910 metrový okruh a na 300 metrový dětský okruh.
Praha 5, Praha

Sádky Lahovice

Sádky Lahovice zvou na procházku přírodní rezervací Chuchelský háj a zakoupení sladkovodní ryby v nedaleké prodejně ryb na sádkách v Lahovicích.
Praha, Praha

Prague City Golf na Zbraslavi

Oblíbené 18jamkové hřiště, spoludesignované Alexem Čejkou, naleznete nedaleko Zbraslavi. Zdejší specialitou jsou tzv. spill offs, což jsou uměle vytvořené terénní vlny ve tvaru zubů a dále plochy s červenými písky (sandy wastes), ze kterých lze hrát, narozdíl od klasických bunkerů, jako z fairwaye.
Praha 5, Praha

Naučná stezka Kosoř – Černá rokle

Naučné stezka s pěti zastavením, která Vám představí přírodní i kulturní památky obce Kosoř.
Kosoř, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Horymír – první radotínský vzájemný pivovar

Moderní minipivovar s restaurací a bezbariérovým přístupem v srdci Radotína. Součástí restaurace je bowling a zahrádka s vjezdem pro cyklisty.
Praha, Praha

Restaurace U Rytíře – gastronomie v klasickém stylu

Skvělá restaurace nabízí straročeskou kuchyni a speciality české kuchyně. Přímo před hosty se pečou selata, steaky... stačí objednat!
Praha 5, Praha

Restaurace Škoda lásky na Zbraslavi

Světově proslulou polku složil slavný zbraslavský kapelník Jaromír Vejvoda. Napsal ji v místech, kde dnes stojí restaurace Škoda lásky.
Praha 5, Praha

Deco Restaurace

Deco je chorvatskou restaurací v Praze, vaří zde i z chorvatských ingrediencí doplněných o vína z Chorvatska. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 12, Praha

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Nippan Bakery

Japonská pekárna, kde se můžete na chvilku zastavit, nadechnout se vůně Japonska, koupit si čerstvý chléb, slané i sladké pečivo
Praha 5, Praha

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha