Hudební a divadelní akce

Mark Knopfler

Britský fenomenální kytarista a jeden z nejlépe kritikou hodnocených a komerčně nejúspěšnějších umělců všech dob Mark Knopfler se vrací do České republiky představit své nové album „Privateering“. Do pražské O2 arény zavítá v rámci svého koncertního turné po pětadvaceti evropských městech.
Nové album „Privateering“ vyšlo v září 2012 a Mark Knopfler jej se svou kapelou podpoří na sérii koncertů od dubna do července 2013. „Privateering“ je Markovo osmé sólové studiové album, obsahuje dvacet skladeb a je to vůbec první dvojalbum v jeho pětatřicetileté kariéře. „Čím jsem starší, tím víc chci psát,“ říká. „Celý proces si užívám víc než kdy jindy, psaní, nahrávání i živé hraní. Baví mě všechno.“

Knopfler a jeho osmičlenná kapela se již těší, až opět vyrazí na koncertní turné, které odstartuje v roce 2013. „Je to jako být kapitánem malé bojové lodi a já si celý ten život v týmu na turné opravdu užívám.“

Kromě materiálu z nového alba se fanoušci dočkají i písní, které se staly součástí našich životů, a Mark si je náležitě vychutná. „Naše staré skladby se pro mnohé staly v podstatě ukazateli na cestě životem. Budu samozřejmě hrát tyhle věci občas jinak, abych je udržel naživu a aby pro mě byly smysluplné a nepůsobily jako kabaret. Jsou však skladby, které když nezahrajete v jejich původní verzi, tak pro hodně lidí svět přestane být tím, čím býval. Zkrátka rád hraju staré písně, které jsem složil, a lidé je rádi slyší.“

Mark vydal své první sólové album „Golden Heart“ v roce 1996 a pak hned pokračoval v prvním desetiletí 21. století ve svém tvůrčím rozletu celou řadou dalších skvělých desek. Celkem vydal u společnosti Universal 7 titulů:

Golden Heart (1996), Sailing To Philadelphia (2000), The Ragpickers Dream (2002), Shangri-La (2004), All The Road Running (2006), Kill To Get Crimson (2007), Get Lucky (2009)

Mark Knopfler není jen plodným skladatelem, který, jak se zdá, nedokáže prostě přestat psát a nahrávat písničky, ale je i vynikajícím koncertním hudebníkem – na podporu všech zmíněných alb intenzivně vystupoval po celé Evropě i USA.

Provozovatel

Live nation

Ocelářská 460/2
190 93 Praha 9
Tel.:
+420 222 741 500
Email:
info@livenation.cz
WWW:
www.livenation.cz
GPS:
50,104046 14,488515
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
Tipy na výlet:
Praha 9 a okolí
 

Vstupné

Cena: 850 Kč

Poznámka:Uvedená cena platí pro 4. podlaží. Ceny se pohybují od 850 Kč do 1790 Kč.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Mistrovství České republiky ve šplhu na laně v Galerii Harfa

Galerie Harfa se již poněkolikáté stane dějištěm Mistrovství České republiky ve šplhu na laně, disciplíně, v níž Československo zásluhou Bedřicha Šupčíka získalo v roce 1924 v Paříži svou první olympijskou medaili.
Praha 9, Praha

DinoPark Praha – listopad pro děti jen za 50 Kč!

Nejen pro děti, které mají rády dinosaury, bude určitě velkým zážitkem návštěva DinoParku v Praze. Nachází se přímo na střeše Galerie Harfa, což už je samo o sobě výjimečné. Celý listopad mají navíc děti v doprovodu dospělé osoby vstupenku jen za 50 korun!
Praha 9, Praha

Na hraně 50/On the Edge

Velkolepý koncert Pavla Šporcla a hostů k umělcovým 50. narozeninám.
Praha 9, Praha

Justin Bieber – O2 Arena Praha

Justin Bieber dnes oznámil nová data svého očekávaného turné Justice World Tour, včetně 12. března 2023, kdy zavítá do O2 areny v Praze.
Praha 9, Praha

Aktivity v okolí

Saunování v saunovém světě Saunia v Galerii Harfa

Saunia je se svými 15ti pobočkami jedničkou mezi saunovými světy v ČR. Je unikátní svým umístěním v obchodních centrech, takže disponuje skvělou dopravní dostupností. V ceně vstupu je osuška a prostěradlo, takže rozhodnout se pro návštěvu můžete skutečně kdykoli. Vstup je časově neomezený.
Praha 9, Praha

Galerie Hala C Praha 9

Nový kulturnío prostor Galerie Hala C v pražské Libni.
Praha 9, Praha

Inline zóna v Galerii Harfa

Inline zóna v Galerii Harfa nabízí prostor pro inline bruslení během zimního období.
Praha 9, Praha

Avatar VR herna Praha

Zažijte ve virtuálním světě to, co v reálném nemůžete. Projděte se po mořském dně nebo pod nohama dinosaura. Užijí si jednotlivci, ale i celé rodiny s dětmi od 5 let až po babičku s dědečkem.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Carol

Hotel Carol je skutečnou oázou klidu, ve které si můžete užívat zasloužený odpočinek po prohlídce Prahy nebo po náročném obchodním jednání.
Praha, Praha

Restaurant Bohemia v hotelu Step

Hotelový komplex s rozsáhlým kongresovým, sportovním a wellness zázemím. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmány, které jsou klimatizované. Hosté oceňují výběr restaurací s tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 9, Praha

Stages Hotel Prague

Lifestylový Stages Hotel Prague nabízí ubytování v moderním designovém hotelu v těsném sousedství O2 areny. Hostům je k dispozici 300 pokojů.
Praha 9, Praha

Chlebíček Store – veganské bistro v Libni

Chlebíček Store nabízí veganské občerstvení. Hlavním produktem tu jsou chlebíčky, připravované pouze z rostlinných surovin. V bistru je připravují čerstvé po celý den, přímo před zraky zákazníků. Dále zde nabízí dortíky a polévky. Zajišťují i catering na oslavy a další akce.
Praha 8, Praha