Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Klavírní recitál Marin Limič
Hudební a divadelní akce

Klavírní recitál Marin Limič

Sál Bohuslava Martinů na Malostranském náměstí hostí klavírní recitál Marina Limiče.
PROGRAM
1.Joseph Haydn: Sonata D-dur Hob.XVI/37 I. Allegro con brio (D-dur) II. Largo e sostenuto (D-moll) III. Finale. Presto ma non troppo (D-dur)
2. Ludwik van Beethoven: Sonata e-moll op. 90 I. Mit Lebhaftigkeit und durchaus mit Empfindung und Ausdruck II.Nicht zu geschwind und sehr singbar vorgetragen
3. Bedřich Smetana: Vzpomínka na Výmar Polka A-dur

--Přestávka-- 4. Frédéric Chopin: Balada As-dur op. 58
5. Franz Liszt: „Les cloches de Genève“ (Nocturne)
6. Boris Papanopulo: Scherzo Fantastico
7. Marin Limić ml.: Skladba s dvěma trii op.17 Preludia op.2 (výběr) Toccata op.33.

Lásky rozkoš a žal – Troupová & Matějová

Koncert písňové tvorby.
Praha 1, Praha

Pražské Quadriennale 2023

Tématem následujícího Pražského Quadriennale je RARE ve smyslu vzácné, unikátní i syrové. Již 15. ročník se odehraje v Pražské tržnici.
Praha 1, Praha

Adventní koncert v kostele sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně

Mezzosoprán, příčná flétna a varhany v adventní atmosféře kostela sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Meditace pro trubku a varhany

Zvučná trubka a varhany v akusticky geniálním prostoru kostela sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Fragnerova lékárna U Černého orla na Malostranském náměstí

Na rohu Zámecké a Nerudovy ulice stojí domy č.p.203 a 205, s nimi je spojena dlouhá historie Fragnerovy lékárny u Černého orla. Lékárna slouží svému účelu od 15. století dodnes.
Praha 1, Praha

Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze

Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Jeho mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu. Zvonice překvapivě nepatří ke kostelu a má zvláštní vchod.
Praha 1, Praha

Rotunda sv. Václava v budově Matematicko-fyzikální fakulty na Malostranském náměstí

Pozůstatky rotundy v budově Matematicko-fyzikální fakulty UK na Malé Straně byly náhodně objeveny roku 2004 při rekonstrukci budovy. V rotundě je uložena replika dlažby z 11. století, do prostoru byl také umístěn fragment románského okénka a kamenný kruh, pozůstatek ze starší kůlové stavby.
Praha 1, Praha

Dům U Zlatého hroznu na Malostranském náměstí

Na rohu Karmelitské ulice a Malostranského náměstí stojí historický dům U Zlatého hroznu. Je to pozůstatek někdejší Oujezdské brány a věže, která byla součástí starého opevnění Malé Strany a byla zbořena roku 1727. Zbytek domu byl poté přestavěn na obytný dům.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Středověká krčma U Krále Brabantského v Praze

Krčma na pražské Malé Straně je opředena tajemnými legendami a ve středověkém duchu se zde nese nejen interiér, ale také jídelní lístek. Personál zde chodí v dobových kostýmech a na hostinu plnou dobového jídla vám posvítí svíčky. Nechybí ani originální dobový program.
Praha 1, Praha

Pražská čokoláda – čokoláda s motivy Prahy

Česká rodinná firma s 11-ti letou tradicí se specializuje na výrobu originálních, luxusních čokoládových delikates v obalech s motivy Prahy. Specialitou je Český nugát z mandlí a medu, který v roce 2015 získal ocenění Great Taste.
Praha 8, Praha

Hostel Santini Prague

Chcete se levně ubytovat v paláci ze 17. století a navíc uprostřed Prahy? Tu možnost máte v hotelu Santini, který se nachází u Karlova mostu, v bývalé rezidenci architekta Jana Blažeje Santiniho.
Praha 1, Praha

Česká restaurace s tradiční staročeskou kuchyní v Praze

Je čas se najíst jinak . . . Restaurace Česká Hospoda, je stylová restaurace v centru Prahy zaměřená na staročeskou a starofrancouzskou kuchyni v nově zrekonstruovaných prostorech ze 14.století s kapacitou 200 míst.
Praha 1, Praha