Úvod > Kalendář akcí > Manolo Blahnik – The Art of Shoes v Museu Kampa - od října mimořádná otevírací doba!
Manolo Blahnik – The Art of Shoes v Museu Kampa - od října mimořádná otevírací doba!
"> "> "> ">
11.8.
12.11.
+ Přidat foto

Manolo Blahnik – The Art of Shoes v Museu Kampa - od října mimořádná otevírací doba!

Kdy 11. srpen 2017 - 12. listopad 2017 Výstavy
Boty, které se staly módní ikonou a obouvají je celebrity z celého světa. Vybrané kusy z kolekcí Manolo Blahnika budou od poloviny srpna 2017 k vidění v Praze. Od října se navíc mění otevírací doba. Výstava bude mimořádně otevřena každý pátek do 20 hodin.
Museum Kampa představí výstavu kouzelníka mezi obuvníky, Manolo Blahnika, jehož mistrovské kousky se proslavily především díky seriálu Sex ve městě a filmu Marie Antoinetta. Ve výstavních prostorách bude možné spatřit Manolo Blahnik Suntaxa, série Architectural Lizzard, Botanical Hoffmann a Art.

Manolo Blahnik vyrostl na Kanárských ostrovech, žije v Británii, ale má české kořeny. Jeho otec byl českým občanem, žil a pracoval před druhou světovou válkou jako lékárník nedaleko pražské Kampy.

Na jeho díle je možné dokumentovat, jak volné umění, abstrakce, dílo Mondrianovo, Kupkovo nebo malířský rukopis Velasquezův či Viscontiho aristokratická tvůrčí posedlost, přímo vstupují do tvůrčí složky čehosi jen zdánlivě přízemního, dámských bot. Díky Blahnikovu umu, pečlivosti a inspiraci ve světovém umění výtvarném a filmovém, vznikne dílo, jež se dá obout. Mísí se retrostyly z několika kultovních epoch dvacátého století, stejně jako rokoková hravost a smyslnost.

Na výslednou podobu, tvar, kružby a arabesky měly vliv mnohé obrazy a symboly ženské krásy a osudovosti, Marie Antoinetta, císařovna Alžběta a nespočet silných i zranitelných žen italského neorealistického filmu. Střevíčky, ať už inspirované uměním, etnickými prvky nebo přírodou, v sobě nesou moderní energii.

Díky botám Manolo Blahnika na scénu už od sedmdesátých let vstupuje moderní žena, stejně profesionálně schopná, jako krásná. Výrazné individuality, rozkročené mezi kulturami, jako Manolo Blahnik, světově proslulý tvůrce s českými kořeny a globálním rozhledem, mohou přinést zajímavý pohled a jedinečnou zkušenost.

Také zakladatelka Musea Kampa, Meda Mládková je známá tím, jak velký důraz kladla na ženskou krásu a její kultivaci, včetně originálního oděvu, bot a doplňků. Tím byla vždy vzorem pro generace žen v českých zemích.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 10. 2017