Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Malujeme keramiku – Indie a její tradice
Společenské akce

Malujeme keramiku – Indie a její tradice

Malování keramiky je úžasný relax pro všechny. Kreativitě se meze nekladou a v Kavárně Maluj se vše smí. Celé léto u nás probíhají kurzy „Cestujte s námi“, díky kterým můžete procestovat celý svět a vyzkoušet také mnoho zajímavých technik. Tentokrát se podíváme do Indie...
Ostré geometrické vzory i něžnost henna maleb. Styl a design ve kterém si každý najde to své. Součástí kurzu bude rovněž technika zvaná papírové vykrývání.

Na kurzu se dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme a poté se vrhneme na samotné malování. Na výběr budou různé techniky malování, a to například geometrické vzory tvořené pomocí papírového vykrývání a vzory ve stylu henna maleb s pomocí Designer Lineru. Co z technik si zvolíte je jen na Vás.

Papírové vykrývání je vykrytí dané části vzoru pomocí papíru a vody. Voda slouží jako lepidlo a papír jako šablona. Tedy nalepíme, přemalujeme a strhneme – jak jednoduché a efektní!

Malovat budeme na keramickou kachličku 15 x 15 cm, která se dá zavěsit na zeď jako obrázek, či použít jako obklad do kuchyně / koupelny, popřípadě si můžete vybrat jakýkoliv jiný kousek keramiky (vázu, hrneček, misku...) a doplatit pouze cenový rozdíl.

Provozovatel

Kavárna Maluj

Korunní 1000/37
120 00 Praha
Tel.:
+420 774 625 851
Email:
maluj@kavarna-mal...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,075462 14,443652
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Cena: 475 Kč

Poznámka:lektorné a pomůckovné + kachlička (možno vybrat cokoli jiného a doplatit rozdíl)

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Jan Vermeer van Delft a Dívka s perlou

Přednáška.
Praha 2, Praha

Žena „La Garconne“

Přednáška.
Praha 2, Praha

Steven Spielberg

Přednáška.
Praha 2, Praha

S láskou Vincent

Přednáška.
Praha 2, Praha

Charitativní diskusní klub

Klub je koncipován jako série konverzačních skupinových setkání na téma ze světa umění. Budeme se věnovat otázkám které se považují za fundamentální.
Praha 2, Praha

Nomad Beer Festival 2023

Více, než dvacet tzv. létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály, degustace výhradně ze skla, s pivem se snoubící gastronomie a k tomu spousta skvělé muziky. 2. ročník dvoudenního festivalu pokračuje v Holešovické tržnici v Praze 7.
Praha 2, Praha

Mezinárodní den Romů

Začátkem měsíce dubna oslaví Romové svůj svátek. Pražské oslavy se opět odehrají v režii Ara Art, spolku, který svou činnost charakterizuje jako artivismus, tedy spojení umění a občanského aktivismu.
Praha 2, Praha

Czech Cabaret Show

Velkolepá kabaretní show, největší v České republice!
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Vinohradská vodárenská věž

Vinohradská vodárenská věž je výraznou dominantou v pražském panoramatu. V různých časových obdobích odtud byla dodávána voda i Žižkovu, Strašnicím, Vršovicím, části Nuslí a Pankráce. Svému původnímu účelu sloužila vodárna až do roku 1962.
Praha 2, Praha

Irské tance v Praze a Českých Budějovicích

Jsme akademie irských tanců. Připravujeme tanečnice a tanečníky na soutěže a šampionáty v irském tanci po celém světě.
Praha, Praha

Šifrovací hra Hunter Games

Hunter games hra je outdoorovoá aktivita, při které ty jako hráč řešíš sérii hádanek. Umístění jednotlivých hádanek je tajné a teprve jejich postupným a především správným řešením se dozvíš, kde se nachází další hádanka.
Praha 2, Praha

Jaroslav Hašek a Praha – procházka s průvodcem

Procházka připomene jen některá místa, která jsou spojena s Jaroslavem Haškem. Nebude to o Švejkovi, ale o Haškovi, který se ztrácí za svou postavou. Cílem je ukázat spisovatele Jaroslava Haška, který není jen autorem Dobrého vojáka Švejka.
Praha 2, Praha

Som´s – Thajské masáže na Vinohradech

Menší masážní studio s rodinnou atmosférou. Masáže zde provádějí diplomované thajské masérky (rodilé Thajky), které mají bohaté zkušenosti nejen z Thajska, ale i z České republiky.
Praha 2, Praha

Vinohradská tržnice – sídlo designu a umění

Výstavní a prodejní centrum interiérového designu a umění Pavilon sídlí v památkově chráněné budově bývalé Vinohradské tržnice.
Praha 2, Praha

Galerie Pavilon

V bývalé Vinohradské tržnici je nyní nákupní galerie interiérového designu oceněná titulem Obchod roku Czech Grand Design 2013.
Praha 2, Praha

Únikové hry LostExit

Zábava pro celou rodinu, partu přátel i kolegů. Naše hry mají reálné prostředí, poutavý příběh a nezapomenutelnou atmosféru.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Monolok cafe

V naší kavárně klademe velký důraz na kávu a její přípravu.
Praha 2, Praha

Prosekárna Vinohrady

Prosekárna je winebar zaměřený výhradně na italské Prosecco, kterému se v Praze snaží udělat co nejlepší jméno.
Praha 2, Praha

Vinograf Korunní

Ve vinném baru Vinograf v Korunní ulici 21 jsme propojili moderní bar s cihlovým sklepem. To je ideální prostředí pro milovníky vín, jako jste vy. Můžete přijít jen na skleničku a užít si ji se skvěle spárovaným jídlem, ale také si můžete odnést nezapomenutelné zážitky z vinné degustace.
Praha 2, Praha

Zmrzlinář na Vinohradech

Šťavnatou jahodu, skvělou vanilku, všemi milovanou pistácii a pořádnou čokoládu... to nabízí zmrzlinárna Zmrzlinář na pražských Vinohradech. Rodina Hrivňáků, která sladké pochoutky připravuje denně 4 stálé druhy zmrzlina 12 druhů, které se obměňují.
Praha 2, Praha

Mánesova Bar and Books

Bar v Mánesově ulici je pokračováním svých sesterských komfortních barů se všemi standardy běžným i v prostředí Bar and Books v New Yorku. Mánesova Bar and Books nabízí široké portfolio whisky, champagne a kvalitních rozlévaných vín, rumů i signature koktejlů.
Praha 2, Praha

La Bohème Café na Vinohradech

Klidná atmosféra, pozorná obsluha a špičková káva. Showroom a hlavní kavárna známé pražírny výběrové kávy La Bohème Café patří v rámci Vinohrad k největším, ale zároveň k nejpříjemnějším. Objednejte si kávu a v klidu se tu na chvíli zapomeňte v některém ze zdejších pohodlných křesílek.
Praha 2, Praha

Layla Prague

Ochutnejte skvělou libanonskou kuchyni. Tamní jídla jsou většinou provoněná česnekem a kořením, doladěná olivovým olejem a citronovou šťávou.
Praha, Praha

Restaurace a Wine bar Aromi – italská kuchyně se zde cítí jako doma

Jestli se italská kuchyně někde v Česku cítí doma, tak je to právě tady. Pokrmy připravují nekomplikovaně a při zachování čerstvosti surovin, které dováží z Itálie od menších dodavatelů i v bio kvalitě.
Praha 2, Praha