Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Malujeme keramiku – Afrika, to není jen divočina
Lidová řemesla a trhy

Malujeme keramiku – Afrika, to není jen divočina

Malování keramiky je úžasný relax pro všechny. Kreativitě se meze nekladou a v Kavárně Maluj se vše smí. Celé léto u nás probíhají kurzy „Cestujte s námi“, díky kterým můžete procestovat celý svět a vyzkoušet také mnoho zajímavých technik. Tentokrát navštívíme Afriku.
Kurz plný barev, vzorů a nekončící inspirace. V hlavní roli glazury Mayco a jejich vrstvení. A práce s carbonovým papírem, kterým lze jednoduše kopírat i na keramiku, nám vše ulehčí.

Na kurzu se v úvodu dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme, a poté se vrhneme na samotné malování. Bude pro Vás připraveno množství předloh, které si budete moci jednoduše přenést na keramiku skrze carbonový papír a dále už budeme jen barvit a vrstvit. Čeká nás barevná divočina.

Malovat budeme na keramickou kachličku 15 x 15 cm, která se dá zavěsit na zeď jako obrázek, či použít jako obklad do kuchyně / koupelny, popřípadě si můžete vybrat jakýkoliv jiný kousek keramiky (vázu, hrneček, misku...) a doplatit pouze cenový rozdíl.

Provozovatel

Kavárna Maluj

Korunní 1000/37
120 00 Praha
Tel.:
+420 774 625 851
Email:
maluj@kavarna-mal...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,075462 14,443652
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Cena: 475 Kč

Poznámka:lektorné a pomůckovné + kachlička (možno vybrat cokoli jiného a doplatit rozdíl)

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Quentin Tarantino

Přednáška.
Praha 2, Praha

Čtverec, který změnil svět

Přednáška.
Praha 2, Praha

La Belle Époque

Úvodní přednáška do dějin módy 20. století.
Praha 2, Praha

Nomad Beer Festival 2023

Více, než dvacet tzv. létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály, degustace výhradně ze skla, s pivem se snoubící gastronomie a k tomu spousta skvělé muziky. 2. ročník dvoudenního festivalu pokračuje v Holešovické tržnici v Praze 7.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Vinohradská vodárenská věž

Vinohradská vodárenská věž je výraznou dominantou v pražském panoramatu. V různých časových obdobích odtud byla dodávána voda i Žižkovu, Strašnicím, Vršovicím, části Nuslí a Pankráce. Svému původnímu účelu sloužila vodárna až do roku 1962.
Praha 2, Praha

Irské tance v Praze a Českých Budějovicích

Jsme akademie irských tanců. Připravujeme tanečnice a tanečníky na soutěže a šampionáty v irském tanci po celém světě.
Praha, Praha

Šifrovací hra Hunter Games

Hunter games hra je outdoorovoá aktivita, při které ty jako hráč řešíš sérii hádanek. Umístění jednotlivých hádanek je tajné a teprve jejich postupným a především správným řešením se dozvíš, kde se nachází další hádanka.
Praha 2, Praha

Jaroslav Hašek a Praha – procházka s průvodcem

Procházka připomene jen některá místa, která jsou spojena s Jaroslavem Haškem. Nebude to o Švejkovi, ale o Haškovi, který se ztrácí za svou postavou. Cílem je ukázat spisovatele Jaroslava Haška, který není jen autorem Dobrého vojáka Švejka.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Monolok cafe

V naší kavárně klademe velký důraz na kávu a její přípravu.
Praha 2, Praha

Prosekárna Vinohrady

Prosekárna je winebar zaměřený výhradně na italské Prosecco, kterému se v Praze snaží udělat co nejlepší jméno.
Praha 2, Praha

Vinograf Korunní

Ve vinném baru Vinograf v Korunní ulici 21 jsme propojili moderní bar s cihlovým sklepem. To je ideální prostředí pro milovníky vín, jako jste vy. Můžete přijít jen na skleničku a užít si ji se skvěle spárovaným jídlem, ale také si můžete odnést nezapomenutelné zážitky z vinné degustace.
Praha 2, Praha

Zmrzlinář na Vinohradech

Šťavnatou jahodu, skvělou vanilku, všemi milovanou pistácii a pořádnou čokoládu... to nabízí zmrzlinárna Zmrzlinář na pražských Vinohradech. Rodina Hrivňáků, která sladké pochoutky připravuje denně 4 stálé druhy zmrzlina 12 druhů, které se obměňují.
Praha 2, Praha