Úvod > Kalendář akcí > Magická fontána – živelná show na Křižíkově fontáně
Magická fontána – živelná show na Křižíkově fontáně
"> "> "> "> "> ">
3.6.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Magická fontána – živelná show na Křižíkově fontáně

Křižíkova fontána znovu ožívá spektakulární show v produkci skupiny Pyroterra. Velkolepé kulturní představení pod širým nebem kombinuje nový cirkus a moderní technologické efekty s monumentálním dílem českého vynálezce Františka Křižíka.
Křižíkova fontána se stane od 3. června dějištěm příběhu, který vypráví velkolepá živelná show prostřednictvím vody, ohně a světla. Letos navíc se světovou premiérou – zapojením roje světelných dronů přímo do živého představení. Tanečníci a akrobati vtáhnou diváky do příběhu plného vynálezů, pokusů i pohádkových zázraků. V druhé sezóně navíc přibude ohňových i světelných efektů a po pěti letech diváci znovu uvidí hlavní, více než třicetimetrovou trysku Křižíkovy fontány. Původní české představení produkuje i v druhé sezóně umělecká skupina Pyroterra, která patří mezi světové průkopníky světelných rekvizit, kostýmů a artové práce s ohněm a světlem.

Křižíkovu elektricky osvětlenou fontánu mohli poprvé vidět Pražané v roce 1891 při příležitosti Všeobecné zemské výstavy. Sestrojil ji „český Edison“ František Křižík a měla velký úspěch. Její současná podoba je z doby, kdy slavila sto let – z roku 1991. Tehdy se dočkala rekonstrukce u příležitosti Všeobecné československé výstavy. V 19. století bylo na dně bazénu na padesát barevných reflektorů, nyní ji osvětlují stovky různobarevných světelných zdrojů.

Prožijte sen Františka Křižíka s námi! Pociťte ničivou sílu pradávného elementu ohně i životodárnou energii elektřiny a gejzírů prosvětlené vody.