Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Lunchmeat Festival: Clark a Evelyn Bencicova v Anežském klášteře
Hudební a divadelní akce

Lunchmeat Festival: Clark a Evelyn Bencicova v Anežském klášteře

Lunchmeat Festival, který v říjnu oslavil deset let na světové audiovizuální scéně, se už potřetí vrací do Anežského kláštera v Praze, aby v pátek 6. prosince představil nový projekt britského hudebního experimentátora Clarka, ve spolupráci s mladou hvězdou slovenské fotografie Evelyn Benčičovou.
Jedná se teprve o druhé světové uvedení audiovizuálního projektu, který měl premiéru na začátku listopadu na festivalu MIRA v Barceloně. Bude se přitom jednat o site-specific verzi tohoto tajemného a morbidně krásného projektu, připravenou přímo pro prostor chrámové lodi sv. Salvátora. Clark se do Prahy vrací už potřetí. Poprvé se představil v roce 2013, kdy v rámci umělecké rezidence Lunchmeat Festivalu vytvořil originální audiovizuální set společně s tureckým vizuálním studiem NohLab.

Noc bude mít pro Lunchmeat Festival typický vývoj: začne živými koncerty, aby postupně gradovala do klubových, tanečních setů. Lunchmeat Festival dává tradičně prostor také českým hudebním a vizuálním projektům. Vedle zahraničních hostů tak čeká publikum také pět domácích projektů. Světovou premiérou bude performance Forbidden, která je fúzí hudebního projektu LOFN s vizualistkou Gabrielou Prochazkou, tanečnicí Jindřiškou Křivánkovou, a kostýmovou výtvarnicí Andrijanou Trpković. Premiérově se pražskému publiku představí také Nihil AV live, které je spoluprací producenta Trauma s vizuálním umělcem Lukášem Dřevjaným, alias oxoo. Výběr doplňují živá vystoupení Scannt, Fractions a talentované techno producentky Dash. Dosud neoznámeným překvapením je audiovizuální vystoupení původem ruského hudebníka a vizualisty Stanislava Glazova, který navíc páteční večer zahájí svým artist talkem a na druhý den je hostem alternativně vzdělávací série Lunchmeat Festivalu nazvané Input. Program začíná 6. prosince v 19.00 a pokračovat bude až do čtvrté hodiny ranní, vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.cz. Koncert podpořila městská část Praha 1, její obyvatelé budou mít na místě padesáti procentní slevu na vstupném.
 
Večer koncepčně navazuje na tři předchozí speciální události, při kterých Lunchmeat Festival přivezl přední zahraniční audiovizuální projekty, aby oživili vybrané netradiční prostory. V roce 2015 zahájil Robert Henke Lunchmeat Festival svým projektem Lumière II. Kompozici pro čtyři lasery a zvuk, kterou představil také v pařížském Centre Pompidou či londýnském Barbican Centre, upravil přímo na míru budově Českého muzea hudby. V roce 2016 pak umělci Koreless a Emmanuel Biard představili projekt The Well, který pracuje s odrazy laseru ve speciálním, zvukem ovládaném pružném zrcadle, právě v majestátních prostorách Anežského kláštera. V roce 2018 se Lunchmeat festival do těchto prostor vrátil a představil průkopnické experimentální britské duo Emptyset ve spolupráci s vizualistou Claytonem Welhalmem.
 
Lunchmeat Festival present Clark & Evelyn Bencicova AV live
6. prosince 2019, 19:00 – 4:00

➖ Clark & Evelyn Bencicova AV live
➖ Stanislav Glazov AV live
➖ LOFN & Gabriela Prochazka & Jindriska Krivankova present Forbidden AV performance
➖ Trauma & oxoo present Nihil AV live
➖ Scannt live
➖ Fractions live
➖ Dash

Provozovatel

Lunchmeat Festival

Na Františku 811/10
Národní Galerie v Praze – Klášter sv. Anežky České
110 00 Praha 1
Email:
info@lunchmeat.cz
WWW:
https://www.lunch...
GPS:
50,092685 14,423110
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Mezinárodní den muzeí a galerií v Národní galerii – vstup zdarma

Národní galerie v Praze v rámci Mezinárodního dne muzeí a galerií zve návštěvníky zdarma ve čtvrtek 18. 5. od 10:00 až do 18.00 do všech svých stálých expozic a doprovodný program.
Praha 1, Praha

Sólo pro klarinet a violu

Z. Matějů: Virus, koncert pro violu a komorní orchestr, světová premiéra skladby na objednávku SOČR.
Praha 1, Praha

V hloubce a po povrchu

Komorní výstava představuje v expozici Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200⁠–⁠1550 výsledky poutavého mezioborového projektu věnovaného metodě výpočetní tomografie při průzkumu děl starého umění.
Praha 1, Praha

Dvořákova Praha 2023

16. ročník festivalu, který vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi. Mezi 7. a 25. zářím 2023 uvítá špičkové sólisty, dirigenty, mezinárodně uznávané orchestry i komorní soubory. Těšte se na defilé toho nejkvalitnějšího, co soudobá klasická hudba nabízí.
Praha 1, Praha

Čert prý nikdy nespí

Myslíte, že čert nikdy nespí? Tak to čerta rohatého neznáte. Jeden po čertech mazaný čertík vám to vysvětlí.
Praha 1, Praha

Čarodějnická plavba hotelové lodi Florentina s koncertem

Plavba s koncertem kapely Crossband, který se odehraje přímo na palubě plovoucí lodi Florentina po Vltavě.
Praha, Praha

Lace & Crafts Design – Krajkářské a řemeslné trhy Praha

Krajkářské a řemeslné trhy v Praze mají již 30letou tradici. Každoročně, vždy v květnu a listopadu se setkávají řemeslníci a designeři pod jednou střechou, aby představuli výsledky své činnosti. Návštěvníci zde koupí nejen výrobky, ale i materiály pro domácí tvoření, včetně učebnic.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Vyhlídkové plavby v Praze s WiFi free

Pokud máte zájem o vyhlídkové plavby po Vltavě, parníky Premiant City Tour jsou ideální volbou. Parník Classic River navíc nabízí všem cestujícím bezplatné připojení k internetu.
Praha 1, Praha

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

V autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách, založeného pravděpodobně roku 1231 sv. Anežkou Českou, dcerou krále Přemysla Otakara I., je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění Národní galerie Praha.
Praha 1, Praha

Collegium Marianum

Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení v roce 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na české a ve střední Evropě působící autory.
Praha 1, Praha

Oddíl mladých ochránců přírody Lacerta

V oddíle mladých ochránců přírody Lacerta zažijete spoustu zábavy a dobrodružství. Program, ve kterém jsou zahrnuty hry, výlety a další aktivity, je vhodný pro kluky a holky od druhé do deváté třídy.
Praha 1, Praha

Poznávací kupecké výpravy po Praze

Objevujte krásy Prahy společně se svými dětmi. Staňte se kupci z cizího města, kteří přijíždějí do Prahy prodat své zboží a také zároveň plní tajné úkoly pro svého panovníka. 6 kupeckých cest za poznáním života v Praze v 6 různých historických obdobích.
Praha 20, Praha

Hmatová expozice nejen pro nevidomé v Anežském klášteře

Hmatová expozice odlitků sochařských děl českého středověkého umění. Haptická expozice je umístěna v severním křídle křížové chodby kláštera sv. Anežky České. Zrakově postižení se však díky výstavě přesto mohou alespoň zprostředkovaně s tvorbou sochařů a řezbářů období českého středověku seznámit.
Praha 1, Praha

Projížďka Prahou na palubách lodí Evropské vodní dopravy

Každodenní hodinové projížďky i projížďky s plným restauračním provozem a kulturním programem vám umožní spatřit během plavby od Čechova mostu historické jádro Prahy – Karlův most, Národní divadlo, Malou Stranu a Hradčany – z těch nejneobvyklejších pohledů.
Praha 1, Praha

Nejmenší pražský dům

V Anežské ulici v centru Prahy stojí nejmenší dům v metropoli. Je široký jen dva a čtvrt metru a dřív sloužil jako nevěstinec. Vznikl v roce 1853 a architektem byl Josef Liebel. Dnes existuje už jen průčelí původní stavby, přes které se vchází do zadního obydleného traktu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Anežka

Anežka se ukrývá přímo v komplexu kláštera Na Františku, zvaného Anežský. Úchvatný gotický komplex, jehož součástí jsou také prostory Národní galerie, tak nově od sezony 2022 doplňuje místo, kde si lze vychutnat kávu, drink a něco k snědku.
Praha, Praha

Restaurace Field na Starém Městě pražském

V samém srdci Starého Města pražského, uprostřed Foglarových "Stínadel" najdete na rohu ulic Kozí a U Milosrdných restauraci Field. Zakládá si na původních farmářských sezónních surovinách, přírodních postupech a tradičních receptech v netradičním pojetí.
Praha 1, Praha

Loď Pivovar

V Praze na vltavském nábřeží u Štefánikova mostu kotví loď, ve které se zlatavý mok nejen konzumuje, ale dokonce i vaří. V nabídce jsou hned čtyři druhy piva nesoucí názvy českých lodí, tedy Legie, Republika, Remorkér a Monarchie.
Praha 1, Praha

Allure hotel & residence Prague

Hotel Allure se nachází v samotném srdci Prahy, nedaleko Staroměstského náměstí.
Praha 1, Praha

La Casa Blů – podnik, který znáte z filmu Samotáři

La Casa Blů založena roku 1996 chilským Pražákem a současným většinovým majitelem Jorgem Zúňigou Pavlovem a jeho tehdejším společníkem je jedinečné místo v Praze.
Praha 1, Praha

Hotel Maxmilian na Starém Městě v Praze

Čtyřhvězdičkový hotel Maximilian v roce 2019 prošel kompletní rekonstrukcí, kterou má na svědomí známé londýnské designerské studio Conran&Partners.
Praha 1, Praha

Restaurace AsianTemple

V restauraci Asian Temple v Bílkově ulici č. 13 poblíž rušné Pařížské ulice si vychutnáte nejlepší asijské pokrmy.
Praha 1, Praha

Slow Food v restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise

Myšlenka „Slow Food“ dobývá svět. Znamená vědomou volbu stravy a svědomitou přípravu v rámci tří slov: Dobrý, čistý a fair. Unikátní podnik La Degustation nemá v Čechách obdobu. Nabízí klasické pokrmy místního kulinářského umění z konce 19. století v moderním zpracování.
Praha 1, Praha