Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Lukovský zimní víceboj stopou Františka Seilerna
Sportovní akce

Lukovský zimní víceboj stopou Františka Seilerna

Lukovský zimní víceboj stopou Františka Seilerna ze ZOO Zlín na hrad Lukov je připraven na sobotu 15. února. Sportovní i vědomostní disciplíny si budou moci vyzkoušet děti od tří let i dospělí.
„Program se uskuteční, i když nebude sníh,“ ujistil Jiří Holík ze spolupořádajícího Spolku přátel hradu Lukova. Prezence registrovaných soutěžících bude od 9.30 na velkém parkovišti u Zoo Zlín, zahájení soutěže v 10.30 před zámkem Lešná. Disciplínami budou: krátký běh na lyžích i bez nich (při přesunu z Lešné po cyklostezce na hrad Lukov), hod kládou do dálky, běh do vrchu (z hradního příkopu), tažení břemene a trefování cíle. Vyhlášena bude soutěž o nejlepší sochu a soutěž o nejlepší retro oblečení a ski „á la“ hrabě František Seilern (1859 – 1919). Zájemci o účast ve víceboji se mohou registrovat nejpozději do 14. února 2014 na ovisis@seznam.cz.

„Ve vyhřátém prostoru „hradních informací“ na Lukově budou k zakoupení materiály o hradě, teplé nápoje, Zbořilovy klobásy a další občerstvení. Na hradě bude hořet táborový oheň,“ doplnil Jiří Holík. Akce má vazbu na někdejšího majitele lukovského panství hraběte Františka Seilerna. Ten na konci 19. století přivezl na Zlínsko velkou novinku – dřevěné ski. Lyžařskou výstrojí vybavil zaměstnance lesní správy a v roce 1893 dokonce uspořádal na svahu nad Lukovem závody ve sjezdu a v běhu na lyžích.

Provozovatel

Spolek přátel hradu Lukova

Hradská 280
763 17 Zlín
Tel.:
+420 608 568 142
Email:
holik.sphl@seznam.cz
GPS:
49,294915 17,732798
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 
 

Vánoční svátky v Zoo Zlín s prodlouženou otevírací dobou

Sváteční procházku zpestří vánoční světelná výzdoba. Zoo zdobí nejen typické vánoční motivy, ale také světelné siluety exotických zvířat. Uvidíte tak „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, klokany, lvy, lachtana, medvěda, supy nebo žirafu.
Zlín, Zlínský kraj

Valašská výstava betlémů

Již po třinácté zveme na předvánoční výstavu betlémů, ukázku valašské jizby, lidových řemesel. V sobotu uvidíte výrobky z včelího vosku, březové metle, perníkářku, psaní jmen na baňky,
Neubuz, Zlínský kraj

Vánoční hvězda

Pohádka o Vánocích.
Zlín, Zlínský kraj

Dášenka čili život štěněte

Pohádka.
Zlín, Zlínský kraj

Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.
Lukov, Zlínský kraj

Netopýři na hradě Lukov

Zřícenina gotického hradu opředeného mnoha pověstmi je obklopena krásnou přírodou Hostýnských vrchů. O pokladech ukrytých v hradním podzemí se můžeme jen dohadovat, o jeho obyvatelích však víme více. Každoročně tu totiž zimují netopýři – nejčastěji netopýr černý, ale i další druhy.
Lukov, Zlínský kraj

Lesní školka Na Pasece

Dopoledne v lese – připraveny pro vás budou společné hry, říkanky, zpívání a výtvarné aktivity v přírodě.
Zlín, Zlínský kraj

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Farma Štípa – mléčné dobroty přímo ze dvora

Plánujete cyklovýlet v okolí Zlína? Chcete si po návštěvě zlínské zoo přinést něco dobrého k večeři? Navštivte nás na Farmě Štípa.
Zlín, Zlínský kraj

Africa House – africký glamping nedaleko Zoo Lešná

Spojení luxusu, přírody a kempování v autentickém Safari stanu dovezeném z Jižní Afriky nabízí africký glamping nedaleko Zlína, u obce Štípa.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace Hotel Lázně Kostelec

Hotelová restaurace nabízí chutné menu v příjemném prostředí, s nádherným výhledem do přírody. Z nabídky si vyberou milovníci české kuchyně i světových specialit. V létě je restaurace rozšířena o venkovní terasu. Hosté mohou bezplatně využít Wi-Fi připojení. Restaurace je klimatizována.
Zlín, Zlínský kraj

Villa Memories – nejlepší rodinný boutique hotel v Evropě

Uprostřed zvlněné krajiny Hostýnských vrchů se nenápadně tyčí hotel s pouhými osmi pokoji, který letos sklidil velký úspěch na celosvětovém udílení cen Boutique Hotel Awards.
Fryšták, Zlínský kraj